Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mieszanka rutyny z młodością w Pszczynie

Mieszanka rutyny z młodością w Pszczynie

fot. archiwum

PLKS Pszczyna rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Pod okiem trenera Dariusza Luksa trenuje obecnie dziesięć siatkarek. Działacze pierwszoligowego zespołu szukają jeszcze dwóch zawodniczek - na atak i środek siatki.

W gronie siatkarek, które wznowiły treningi są trzy zawodniczki, które występowały w pszczyńskim klubie w zeszłym sezonie: Izabela Placek, Agnieszka Mitręga i Joanna Markiel. W PLKS-ie trenuje również siedem nowych. Nowymi zawodniczkami są: Małgorzata Sikora (przyjmująca) oraz Marta Kutikow (libero), które w poprzednim sezonie występowały w Sparcie Warszawa oraz Natalia Staniucha (rozgrywająca) znana z występów w Sokole Chorzów, Remagum MOSiR Mysłowice, a ostatnio w AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Z RSMS-u Police przybyły dwie młode zawodniczki: Marta Kluza (przyjmująca) oraz Paulina Dyc (atakująca). Finalizowane są rozmowy z działaczami BKS-u Aluprof Bielsko-Biała dotyczące transferów dwóch środkowych: Doroty Kubiczek i Sandry Osuchowskiej. Ten zespół będzie mieszanką rutyny i młodości – przekonuje szkoleniowiec PLKS-u. Klub z Pszczyny poszukuje jeszcze dwóch zawodniczek na pozycje środkowej i atakującej. Rozmowy cały czas prowadzone są przez działaczy, a o ich rezultatach dowiemy się w momencie zakończenia pertraktacji.

Kibice pszczyńskiego z niecierpliwością czekali na wieści dotyczące składu PLKS-u. Klubowi działacze długo wstrzymywali się z podaniem tej informacji. Skąd to wynikało? – Konkurencja nie śpi. Nasi rywale też nie mieli skompletowanych składów, dlatego nie chciałem zdradzać nazwisk przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu. Dopiero w momencie kiedy wszystko mamy czarno na białym możemy to uczynić – wyjaśnia Dariusz Luks.

źródło: plkspszczyna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved