Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Magazyn Siatkarski: Siatkarze na ME bez gwiazd

Magazyn Siatkarski: Siatkarze na ME bez gwiazd

fot. archiwum

W szerokim składzie na mistrzostwa Europy trener kadry siatkarzy Andrea Anastasi nie powołał czterech ligowych gwiazd - Pawła Zagumnego, Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego i Daniela Plińskiego. - Dla mnie to małe zaskoczenie - mówi Jerzy Mielewski.

Pytanie, czy byli gotowi, a nie chciał skorzystać z nich selekcjoner, np. Winiarskiego. Czy może było odwrotnie, że zawodnicy wciąż nie są gotowi. Może dowiemy się wkrótce, jaka była prawda – zastanawia się Jerzy Mielewski. Niewykluczone, że nie ma tej czwórki, bo zawodnicy ci odmówili trenerowi na początku sezonu, a ten poczuł się urażony. – Niewykluczone, że to jest powód. Poza tym trudno liczyć na kogoś, o kim nic nie wiesz. Kibice czują się dziwnie, jeśli ciągle słyszą, że kogoś nie ma. Czy to kadra mężczyzn, czy kobiet. W innych krajach takich problemów nie mają. Fatum medyczne nad nimi nie wisi – uważa Mielewski. – Nie wierzę, że np. Daniel Pliński nie chciał pomóc drużynie. Po prostu chciał się wyleczyć – dodaje Jakub Bednaruk, drugi trener AZS Politechnika Warszawska.

Do reprezentacji dołączył Sebastian Świderski, ikona polskiej siatkówki, którego los nie oszczędza. Dlaczego Świderski wraca po kolejnym tak poważnym urazie? – Z miłości do siatkówki. Podobnie jest z Piotrem Gruszką. Obaj chcą funkcjonować w tym środowisku po zakończeniu kariery, zależy im więc, by koniunktura na ten sport trwała jak najdłużej – uważa Mielewski. Czy Świderski może kiedyś pokierować polską siatkówką? – Świder chce przede wszystkim zagrać na Euro, na razie chyba o prezesurze nie myśli – twierdzi Bednaruk.

Siatkarze na ME bez gwiazd, Świderski na prezesa?Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved