Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Stelmach: Ze składu jestem zadowolony

Krzysztof Stelmach: Ze składu jestem zadowolony

fot. archiwum

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli treningi do nadchodzącego sezonu. W pierwszych zajęciach wzięło udział 8 graczy. - . Na następnych pięciu będziemy czekali dość długo, bo wrócą dopiero po mistrzostwach Europy - mówi Krzysztof Stelmach.

Na pierwszym treningu miał pan ośmiu zawodników. Da się coś z nimi zrobić? W ubiegłych latach zaczynaliście nawet w czwórkę.

Krzysztof Stelmach: Tak, na pewno mamy mniej powołanych do kadry. Tym razem Paweł Zagumny i Piotrek Gacek trenują w klubie. Mam ich teraz ośmiu i rzeczywiście, można już jakieś treningi zaplanować. Niestety, na następnych pięciu będziemy czekali dość długo, bo wrócą dopiero po mistrzostwach Europy. Dopiero wtedy będziemy w komplecie, a do ligi zostanie tylko tydzień. To trochę mało czasu na zgranie zespołu, ale nie narzekam.

Na razie ma pan tylko jednego przyjmującego, Kapelusa. To chyba nieco skomplikuje treningi?– Damy radę (śmiech). Jak będzie trzeba, to poprosimy na trening, czy jakiś sparing, młodych chłopaków z drużyny Michała Chadały.

Pierwsze treningi poświęcicie przede wszystkim na przygotowanie fizyczne. Tu dużo do powiedzenia ma nowy trener – Luca Donati. Dziś długo się z panem konsultował.

– Tak, to zawsze jest okres, kiedy najwięcej pracy mają trenerzy od przygotowania fizycznego. Jest dużo pracy w siłowni, biegania, jednym słowem pracy nad kondycją i siłą. Dlatego przez pierwszy tydzień w ogóle nie będziemy wyciągać z magazynku piłek do siatkówki. Dopiero w drugim tygodniu zaczniemy trenować dwa razy dziennie i wtedy jedne z zajęć będą już poświęcone treningowi typowo siatkarskiemu.

Porozmawiajmy o drużynie. Jest pan zadowolony ze zmian i nowych zakupów? To będzie silniejszy zespól, niż ten sprzed roku?

Nie ma co do tego wątpliwości. Ze składu jestem bardzo zadowolony, w końcu ja te zmiany proponowałem. Oczywiście konsultowałem się z prezesem i innymi trenerami, ale generalnie drużyna powinna być silniejsza. Na razie tylko na papierze i dopiero na parkiecie okaże się, czy tak jest w rzeczywistości. Jak będzie, trudno powiedzieć. Inni przecież też się wzmocnili i na pewno nie będzie łatwo.

Gracie w tym roku na dwóch frontach. W lidze Mistrzów i w PlusLidze. Myśli pan, że trzynastu ludzi, wliczając w to młodego Wardę, to wystarczająca kadra?

Sądzę, że tak. W ubiegłym roku mieliśmy dwunastkę i daliśmy sobie radę, więc teraz też powinno być dobrze. Mam na każdej pozycji, poza libero, bardzo dobrych zmienników i nawet, jeśli zdarzą się jakieś kontuzje, czy urazy, to zastępcy nie obniżą poziomu gry zespołu.

* Rozmawiał Wojciech Potocki
*Więcej na SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved