Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Będą kolejne plażowe medale w Porto?

Będą kolejne plażowe medale w Porto?

fot. archiwum

Na niedawno zakończonym europejskim czempionacie U-20 w siatkówce plażowej polskie pary zdobyły brąz i złoto. Czy naszym plażowiczom w kategorii U-23 uda się przynajmniej powtórzyć sukces młodszych kolegów i koleżanek z Tel Awiwu?

Z zakończonych w sobotę na izraelskich boiskach Mistrzostw Europy U-20 para Bartosz Łosiak/Piotr Kantor przywiozła złoty medal pokonując w finale w dwóch setach łotewską parę Regza Haralds/Armands Abolins, natomiast wśród kobiet z brązowymi medalami do Polski wróciły Katarzyna Kociołek i Karolina Baran. Oprócz medalistów, z bardzo dobrej strony pokazały się również pozostałe pary: Maciej Rudol/Maciej Kosiak oraz Agata Oleksy/Martyna Kozińska. Męska para do ostatniej piłki walczyła o awans do półfinału, lecz ostatecznie musiała uznać wyższość zdobywców srebrnych medali, Łotyszy Haralds/Abolins i tym samym zadowolić się piątym miejscem. Natomiast wśród pań polska para Oleksy/Kozińska, rozstawione w turnieju z numerem 3, zajęły równie wysokie 7 miejsce.

Już w czwartek kolejne pary powalczą o tytuł mistrzów i mistrzyń Europy, tym razem w kategorii U-23. Zawody te zostaną rozegrane w dniach od 4 do 7 sierpnia na boiskach Esplanada do Rio de Janeiro w portugalskim Porto.

Na oficjalnej konferencji prasowej poprzedzającej turniej Teodemiro Carvalho, sekretarz generalny portugalskiej Federacji siatkarskiej oraz dyrektor główny turnieju przyznał, że takie zawody to świetna promocja siatkówki w Portugalii, a także całego kraju na arenie europejskiej. – Bardzo się cieszę z tego, że znów mogę być w tym miejscu, miejscu organizatora, po zeszłorocznych młodzieżowych mistrzostwach świata FIVB i europejskich mistrzostwach U-18. Kolejna wielka impreza zawita do Porto i jest to dla nas wielka radość. Będzie to świetna promocja siatkówki, Portugalii, a także samego miasta – powiedział Carvalho.Polska reprezentacja na ten turniej liczyć będzie trzy pary. Wśród pań rywalizować będą: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (turniejowa 5) oraz Daria Paszek i Renata Bekier (turniejowa 21), natomiast wśród panów z numerem 3 rozstawieni zostali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Numery, z którymi zostały sklasyfikowane pary Kołosińska/Brzostek oraz Kądzioła/Szałankiewicz świadczą o tym, iż nasze ekipy zaliczane są w tym turnieju do grona faworytów.

Polacy są już doświadczonymi zawodnikami na arenie międzynarodowej. Michał i Jakub zdobyli dwukrotnie tytuły mistrzów świata: do lat 19 w 2007 roku w Mysłowicach oraz do lat 21 w angielskim Blackpool. Poza tym na swoim koncie mają zwycięstwo w turnieju CEV Satellite w Lozannie i tytuły mistrzów Polski juniorów z 2007 roku. Najważniejszy jednak jest fakt, iż Polacy są obrońcami tytułu mistrzów Europy do lat 23 z zeszłego roku, który zdobyli w Grecji.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, czyli wyżej rozstawiona z polskich par, na arenie międzynarodowej nie jest duetem anonimowym. Nasze reprezentantki w 2009 roku w Blackpool dotrzymały kroku parze Kądzioła/Szałankiewicz i również zdobyły złoty medal mistrzostw świata U-21. Poza tym, Kinga i Monika co roku należą do ścisłej czołówki par walczących o mistrzostwo Polski, a także biorą udział w wielu turniejach plażowych pod egidą CEV i FIVB. Drugie z naszych reprezentantek na tym turnieju to zawodniczki reprezentujące Mysłowice – Daria Paszek i Renata Bekier. Dziewczyny mogą się pochwalić zdobyciem dwóch brązowych medali mistrzostw Europy U-20 w 2009 i 2010 roku, a także mistrzostwem Polski juniorek w 2010 roku.

Po przeczytaniu krótkiej prezentacji naszych trzech par, które wezmą udział w zbliżającym się czempionacie można optymistycznie patrzeć w przyszłość i czekać na wieści płynące z Porto. Po ostatnich sukcesach Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka w mistrzostwach Europy czy srebrze naszej eksportowej pary Fijałek/Prudel w World Tourze apetyty kibiców na pewno zostały zaostrzone. Już za kilka dni okaże się czy zostaną one zaspokojone.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved