Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wytze Kooistra: Chcemy wygrywać wszystko

Wytze Kooistra: Chcemy wygrywać wszystko

fot. archiwum

Wytze Kooistra po ostatnich latach spędzonych we Włoszech,w przyszłym sezonie zdecydował się bronić  barw PGE Skry Bełchatów. - Klub złożył mi korzystną propozycję, więc postanowiłem ją zaakceptować - mówi Wytze Kooistra.

Spędziłeś ostatnie lata we włoskiej Serie A1. Grałeś w Trentino, Romie, a także Modenie. Teraz zdecydowałeś się podpisać kontrakt w Bełchatowie. Co było głównym czynnikiem, dlaczego zdecydowałeś się przejść do Skry?

Wytze Kooistra: – Najważniejszy był poziom sportowy Skry. W końcu każdy chce wygrać Ligę Mistrzów. To jest również moje marzenie i chcę zdobyć mistrzostwo i krajowy puchar, czego nie udało się nigdy zrobić we Włoszech. Klub złożył mi korzystną propozycję, więc postanowiłem ją zaakceptować.

Co myślisz o nowych przyjaciołach i nowym mieście?– Przykro mi, ale nie mogę powiedzieć nic na temat Bełchatowa, ponieważ nigdy tam nie byłem. Jeśli chodzi o moich nowych przyjaciół to mogę powiedzieć, że będę miał świetnych kolegów w drużynie. Grałem przeciwko Winiarskiemu we Włoszech i wiem jak on jest w stanie grać. Jednakże istnieją również inne gwiazdy. Mariusz Wlazły i Bartosz Kurek będą kluczowymi zawodnikami. Byłem pod wrażeniem po obejrzeniu osiągnięć Kurka. Szczerze mówiąc nie znam trenera, ale słyszałem, że mówi po włosku więc nie będziemy mieli problemów z komunikacją.

Jakie są cele Skry Bełchatów w przyszłym sezonie?

– Jak powiedziałem na początku, chciałbym wygrać każdy puchar, który możemy. Oczywiście jestem pewien, że prezes klubu jak również moich kolegów, chciałby wygrać wszystko. Bardzo trudna będzie Liga Mistrzów, ponieważ jest kilka mocnych zespołów jak Trentino czy Kazań, ale możemy ich pokonać.

Twój przyjaciel Rob Bontje również zagra w PlusLidze…

– Tak, zgadza się. Być może spotkamy się kilka razy podczas trwania ligi.

Nie grałeś w reprezentacji w tym sezonie. Nie zagrasz już w reprezentacji, czy zrobiłeś sobie przerwę?

-To tylko odpoczynek. Nie grałem w Lidze Europejskiej, ponieważ miałem drobne problemy zdrowotne. Jednak mój trener znalazł mojego zastępcę. Wrócę do Oranje w sierpniu, kiedy będziemy grać preeliminacje do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Holandia zagra tam w najsilniejszym składzie.

Na koniec: kiedy dotrzesz do Bełchatowa?

– Przyjadę do Bełchatowa zaraz po zakończeniu reprezentacyjnych obowiązków.Prawdopodobnie we wrześniu.

źródło: inf. własna, volleycountry.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved