Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pałac bez Agaty Karczmarzewskiej-Pury

Pałac bez Agaty Karczmarzewskiej-Pury

fot. archiwum

Była reprezentantka Polski Agata Karczmarzewska- Pura nie będzie jedną z liderek Pałacu. W poniedziałek siatkarka rozwiązała kontrakt z bydgoskim klubem. Powodem jest ciąża zawodniczki. Ta wiadomość wywołała szok w bydgoskim klubie.

Siatkarka rano zadzwoniła do Waldemara Sagana.Poinformowała mnie o tym, że jest w ciąży i że niestety będzie musiała rozwiązać podpisaną z nami umowę. Poprosiłem, by e-mailem wysłała pismo do klubu – mówi prezes Pałacu. – Byłem zaskoczony, ale pogratulowałem oczywiście Agacie tego, że zostanie mamą – dodał.

Znalezienie nowej zawodniczki może być jednak problemem. W Polsce zdecydowana większość siatkarek ma już podpisane umowy z klubami. Wszystko zatem wskazuje na to, że działacze skupią się na poszukiwaniach za granicą.

W poniedziałek Pałac rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu zjawiło się jednak tylko siedem siatkarek. Wśród nich były trzy sprowadzone do Bydgoszczy w przerwie pomiędzy rozgrywkami: środkowe Julia Szeluchina i Natalia Zemcowa oraz rozgrywająca Magdalena Mazurek, która kilka lat temu występowała w Pałacu pod panieńskim nazwiskiem Godos.Cieszę się z powrotu. Trochę miał na to wpływ ślub. Mój mąż jest bydgoszczaninem i teraz choć część rodziny będę miała na miejscu – mówiła nowa rozgrywająca Pałacu. Wiadomo, że jej zmienniczką zostanie 18-letnia Marta Biedziak. Ona, podobnie jak Patrycja Polak, Marta Kuehn-Jarek i Ewelina Krzywicka, pojawiła się w poniedziałek w hali Łuczniczka. Zabrakło natomiast czterech juniorek, reprezentantek Polski, które walczyły w mistrzostwach świata w Peru – Zuzanny Czyżnielewskiej, Justyny Sosnowskiej, Emilii Muchy i Anny Grejman.Dołączą do nas w poniedziałek. Przez pierwsze dni będziemy powoli wchodzić w treningi. Od przyszłego tygodnia zajęcia odbywać się będą już dwa razy dziennie – zapewnia trener Rafał Gąsior. Jego nowym asystentem został Patryk Fogel, który do tej pory z sukcesami pracował z młodzieżą w Opolu. – Gdy dostaje się propozycje od takiego klubu jak Pałac, nie należy się długo zastanawiać. To dla mnie spory awans – mówi.

Do końca sierpnia zespół trenować będzie w Bydgoszczy. Później wyjedzie na obóz do Cetniewa.

Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved