Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów: Porażka Brazylii, faworyci wygrali

MŚ juniorów: Porażka Brazylii, faworyci wygrali

Za nami już pierwsze mecze w mistrzostwach świata juniorów, które w tym roku odbywają się w Brazylii. Faworyci nie zawodzą i idą jak burza. Na pewno wielką niespodzianką dla każdego była nieoczekiwana porażka gospodarzy tego turnieju.

Grupa A

W pierwszym meczu tych rozgrywek Amerykanie w trzech setach rozprawili się z drużyną z Bułgarii. Rozpędzeni Amerykanie narzucili swój rytm gry przez co Bułgarzy nie mieli szans na wygraną któregokolwiek z setów. Drużyna z Ameryki Północnej ma na swoim koncie 36 udanych ataków przy 32 rywali, najlepiej w tym elemencie sprawował się Taylor Sander, który zdobył dla drużyny 11 punktów tym sposobem. W bloku również lepsza była drużyna z USA, która ustawiła 11 punktowych bloków, a Bułgarzy tylko 6. W polu serwisowym obie drużyny grały na podobnym poziomie, z czego wynika taka sama ilość punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki. Drużyna zwycięska przez błędy własne oddała swoim przeciwnikom 18 ‚oczek’ a dostała ich 23.

USA – Bułgaria 3:0
(25:22, 25:18, 25:21)

Po ciężkim tie-breaku gospodarze turnieju – Brazylijczycy musieli uznać wyższość Japończyków, którzy ostatecznie wygrali całe spotkanie 3:2. Pierwszy set padł łupem Brazylijczyków, którzy wygrali go do 21, kolejne dwa były absolutną dominacją drużyny z Japonii. Czwarty set wywalczyli sobie siatkarze z Ameryki Południowej, ale po niezwykle zaciętej walce na boisku tie-break należał do Japończyków. Najwięcej punktów na pozycji atakującego zdobył reprezentant Japonii – Takashi Dekita (23) mimo, że w całym meczu to drużyna z Brazylii zdobyła ich najwięcej bo 58, a Japończycy 55. W bloku też skuteczniejsza byli siatkarze z Brazylii, którzy zdobyli tym sposobem 12 ‚oczek’ a rywale 9. Na zagrywce obie drużyny zdobyły po takiej samej ilości punktów (7). Yamato Fushimi w tym elemencie zdobył dla swojej drużyny 3 punkty. Brazylijczycy popełnili mnóstwo błędów własnych bo aż 40, Japończycy trochę mniej – 28.

Brazylia – Japonia 2:3
(25:21, 19:25, 20:25, 25:22, 16:18)

Drużyna z Portoryko podjęła jedynie czynną walkę w secie pierwszym, którego ostatecznie wygrała. Kolejne sety były dominacja Argentyńczyków, które zostały wygrane do 17, 19 i 17. Mimo przegranej podopieczni Rodrigueza Carlosa zdobyli minimalnie więcej punktów w ataku niż drużyna z Argentyny – 45 punktów a rywale tylko o jeden mniej. Na tej pozycji najlepiej sprawował się reprezentant Portoryko, który zdobył 18 punktów. Blokiem obie drużyny zdobyły po 8 punktów, najwięcej bloków punktowych ustawił Argentyńczyk Federico Franetovich (4). Również i w polu serwisowym obie drużyny zdobyły po takiej samej ilości punktów (7), trzy punkty bezpośrednio z zagrywki zdobył reprezentant drużyny wygranej – Jorge Antonio Lopez.

Portoryko – Argentyna 1:3
(25:23, 17:25, 19:25, 17:25)

Hiszpanie bezproblemowo pokonali drużynę z Tunezji. Tunezyjczycy nie mieli cienia szans na wygraną gdyż Hiszpanie od początku kontrolowali grę i nie pozwalali przeciwnikowi na jakąkolwiek przewagę w meczu. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego dominowała w każdym możliwym elemencie. W ataku drużyna zwycięska zdobyła punktów 37 a przeciwnicy 23. Najwięcej punktów na tej pozycji (12) zdobyli reprezentanci Hiszpanii – Jorge Almansa i J.Francisco Ruiz. 11 punktowych bloków ustawili siatkarze z Europy, podczas gdy Tunezyjczycy tylko pięć. Na zagrywce panował podobny poziom gry. Tym elementem Hiszpanie zdobyli siedem punktów a rywale o jeden mniej. Drużyna z Hiszpanii po błędach własnych oddała 15 ‚oczek’ a w zamian dostała ich 20.

Tunezja – Hiszpania 0:3
(14:25, 18:25, 17:25)

Drużyna z Indii po zaciętym meczu ostatecznie wygrała z Niemcami 3:1. Pierwszy set należał do Niemców, ale kolejne trzy już dla rywali. Sety były wyrównane i to końcówki decydowały o wygranej. W ataku trochę skuteczniejsi okazali się Niemcy, którzy zdobyli 52 punkty a rywale 50. W tym elemencie dominował reprezentant Niemiec – Simon Hirsch, który zapiał na swoim koncie 29 udanych ataków. W bloku też lepsi okazali się siatkarze z Niemiec, którzy tym sposobem zdobyli 13 punktów a przeciwnicy 9. Najwięcej punktowych bloków ustawił – Oskar Klingner (6). 4 punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyli Niemcy. Mimo przegranej Niemców to ich zawodnik zdobył najwięcej punktów w całym meczu, był to Simon Hirsch (31). Siatkarze z Niemiec popełnili 20 błędów własnych a przeciwnicy aż 33.

Indie – Niemcy 3:1
(19:25, 25:21, 25:23, 25:20)

Rosyjscy siatkarze w krótkich i szybkich trzech setach zdominowali drużynę z Egiptu. Egipcjanie nie mieli szans na wyrównanie walki gdyż Rosjanie narzucili im swoje tempo nie pozwalając na nic. Drużyna z Rosji na ataku zdobyła 39 punktów gdzie rywale tylko 23. Na tej pozycji najwięcej punktów zdobył Leonid Szczadiłow (13). W bloku zupełna dominacja Rosjan nad Egipcjanami, Rosjanie tym sposobem zdobyli trzynaście oczek a rywale tylko dwa, Igor Filippow tym sposobem zdobył 5 oczek. W polu serwisowym obie drużyny zdobyły po tyle samo punktów (3). Egipcjanie po błędach własnych oddali przeciwnikom 20 punktów a w zamian otrzymali ich 17.

Rosja – Egipt 3:0
(25:16, 25:16, 25:13)

W trzech setach drużyna z Iranu pokonała Kanadyjczyków, tym sposobem inkasując na swoim koncie trzy punkty. Przewaga siatkarzy z Bliskiego Wschodu nie podlegała dyskusji. Pierwszy set został wygrany do 19 co dało znak jak silną drużyną są reprezentanci Iranu. W ataku minimalna przewaga zwycięzców, którzy zdobyli tym sposobem 31 punktów a Kanadyjczycy o jeden mniej (30). Najwięcej punktów w tym elemencie gry zdobył siatkarz z Iranu – Amir Ghafour (9). W polu serwisowym dominacja Irańczyków nad rywalami. Drużyna z Iranu zdobyła 6 punktów bezpośrednio z zagrywki, a siatkarze z Kanady tylko jeden. W bloku lepsi byli też siatkarze z Iranu, którzy ustawili 8 punktowych bloków a rywale tylko pięć, jednak więcej punktów zdobył reprezentant Kanady – Lucas Van Berkel (3). Zwycięzcy oddali 22 punkty przez błędy własne a dostali ich 30.

Iran – Kanada 3:0
(25:19, 25:19, 25:20)

Siatkarze z Serbii potrzebowali jedynie trzech setów by rozprawić się z Belgami. Zwycięstwo przyszło im łatwo, gdyż Belgowie podjęli walkę jedynie w pierwszym secie. Kolejne dwa to zupełna dominacja Serbów. Podopieczni Milana Zarkovica byli skuteczniejsi w każdym elemencie gry. Na pozycji ataku zdobyli 41 ‚oczek’, a ich rywale 30. Najwięcej punktów tym sposobem zdobył kapitan reprezentacji Serbii – Aleksandar Atanasijević (12). Serbowie ustawili 11 punktowych bloków przy sześciu Belgów. Na zagrywce Serbowie zdobyli punktów pięć, a Belgowie tylko jeden. Reprezentanci Serbii po błędach własnych oddali 15 punktów a w zamian dostali ich 17. Aleksandar Atanasijevic był najskuteczniejszym zawodnikiem w całym meczu, zdobył 16 ‚oczek’.

Serbia – Belgia 3:0
(25:21, 25:15, 25:16)