Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Dębiec: O wynik nie będzie łatwo

Michał Dębiec: O wynik nie będzie łatwo

fot. archiwum

Tak jak większość zespołów, Delecta rozpoczęła przygotowania do ligi 1 sierpnia. Do Bydgoszczy po rocznej przerwie powrócił Michał Dębiec. - Długo się nie zastanawiałem. Propozycja była konkretna, jasna i klarowna - powiedział.

Do drużyny Delecty dołączyli po zeszłym sezonie Marcin Wika, Wojciech Gradowski oraz Michał Dębiec. Po roku spędzonym w Częstochowie, Dębiec wrócił do klubu, w którym wcześniej spędził trzy lata w swojej karierze. Co zadecydowało o tym, że postanowił ponownie założyć koszulkę bydgoskiego zespołu? – Na mój powrót do Bydgoszczy złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim miałem niepewną sytuację w Częstochowie. Prezesi tego klubu dali mi lekko do zrozumienia, że zamierzają szukać nowego libero. Ich sytuacja finansowa nie była do końca wiadoma, powiedziano mi, że jeśli będę miał taką możliwość to mogę skorzystać z ofert innych klubów. Zadzwonił prezes Piotr Sieńko, mieliśmy stały kontakt, dogadaliśmy warunki i postanowiłem przenieść się do Delecty – mówi. Czy pojawiły się jeszcze jakieś inne oferty w zanadrzu? – Propozycja Delecty była konkretna, jasna i klarowna. Długo się nie zastanawiałem. Miałem inne oferty, ale prowadziłem tylko niezobowiązujące rozmowy.

Tegoroczny sezon będzie niezwykle trudny, gdyż wydaje się, że dużo zespołów jest na podobnym poziomie co Delecta. – Będzie trudno, ale wszystko jest do zrealizowania. Jeżeli uda nam się stworzyć kolektyw to nadejdzie i dobra gra. Od tego to zależy. Mocno wierzę w to, że pokażemy się z jak najlepszej strony. O wynik nie będzie łatwo, jednak broni nie złożymy i zamierzamy walczyć cały sezon – zapewnia.

27-letni siatkarz nie chce komentować powrotu do starego systemu rozgrywek. Grając w częstochowskim klubie w nowym systemie drużyna zajęła bardzo dobre miejsce, więc dla Dębca kontrowersyjne zasady z sezonu 2010/2011 się w jakiś sposób sprawdziły. – Każdy system ma swoje plusy i minusy. Osiem zespołów będzie miało zapewnioną walkę o medale. Poprzedni sezon poukładał nam się dobrze w Częstochowie. Ten system w pewien sposób podpasował, bo osiągnęliśmy dobry wynik. Zobaczymy jak w tym roku, na starych zasadach spisze się Delecta – kończy.Rozmawiała Joanna Sikora
Więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved