Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mauro Masacci: Atmosfera w szatni jest bardzo dobra

Mauro Masacci: Atmosfera w szatni jest bardzo dobra

fot. archiwum

W sześcioosobowym składzie i z nowym trenerem Mauro Masaccim rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu PlusLigi siatkarki Organiki Budowlani. Już na pierwszych zajęciach było widać, że czeka je dużo ciężkiej pracy.

Na pierwszym treningu po dwumiesięcznych urlopach ćwiczyły Katarzyna Bryda, Katarzyna Ciesielska, Joanna Mirek, Marta Wójcik oraz dwie nowe zawodniczki – Dominika Koczorowska i Katarzyna Mróz.Dziś dołączy Luana de Paula, która wróciła do Polski z Brazylii, a w przyszłym tygodniu Ewelina Mikołajewska, biorąca udział w mistrzostwach świata juniorek w Peru, gdzie bardzo dobrze spisywała się w naszej reprezentacji – mówi prezes i menedżer łódzkiego klubu, Marcin Chudzik. Niestety na pozostałe zawodniczki będziemy musieli poczekać do października, kiedy skończą się mistrzostwa Europy.

Karolina Kosek i kolejne letnie wzmocnienie Organiki Anita Kwiatkowska trenują obecnie z kadrą w Szczyrku, a dwie nowe stranieri łódzkiej drużyny – Chorwatka Ana Grbac i Belgijka Helene Rousseaux są na zgrupowaniach swoich reprezentacji. – Jest szansa, że Ana będzie z nami trenować w sierpniu, bo federacja Chorwacji ma spore kłopoty finansowe i może zrezygnować ze zgrupowań – zdradza Chudzik. – Czekamy na nią z otwartymi rękami, bo mogłaby się w tym czasie zgrać z zespołem.

Mimo skromnej kadry trener Mauro Masacci niema zamiaru narzekać. – Atmosfera w szatni jest bardzo dobra, a jak będzie na boisku, zobaczymy – mówi po angielsku włoski szkoleniowiec łodzianek. Jednocześnie zapewnia, że od dwóch miesięcy, kiedy został trenerem Organiki, intensywnie uczy się polskiego i dużo już rozumie.Trener jest bardzo wymagający i przez cztery tygodnie dziewczyny mają trenować dwa razy dziennie po 2,5 godziny – mówi Chudzik. Dopiero we wrześniu przyjdzie czas na gry sparingowe. Organika weźmie udział w czterech turniejach – w Legionowie, Białymstoku, Jarocinie i Szamotułach.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved