Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Budowlani Toruń z nową rozgrywającą

Budowlani Toruń z nową rozgrywającą

fot. archiwum

Budowlani podpisali kontrakt z nową rozgrywającą. Będzie nią była zawodniczka Jedynki Aleksandrów Ł., Katarzyna Łubis. Toruńskie siatkarki zostaną przeniesione do grupy 3 II ligi, w której rywalizować będą m.in. z zespołami z Warszawy i woj. łódzkiego.

W ciągu kilku najbliższych dni kadra Budowlanych Synapsa Toruń ma zostać zamknięta. Przypomnijmy, że wcześniej toruński klub pozyskał dwie doświadczone zawodniczki: atakującą Martę Wankiewicz oraz na pozycji libero Małgorzatę Kolanowską.

Największy kłopot od początku sezonu transferowego sprawiały poszukiwania rozgrywającej. Trudno się dziwić, na tej pozycji jest największy deficyt, a potencjalne kandydatki miały zbyt wysokie wymagania lub wędrowały do wyższej ligi. Długo trwały choćby pertraktacje z eksbudowlanką Karoliną Filipowicz, ale siatkarka ostatecznie podpisała kontrakt w Biłgoraju.

Finalizujemy rozmowy z nową rozgrywającą – przyznaje trener Mariusz Soja.Jej nazwiska na razie nie chcemy podawać, bo w ten sposób straciliśmy dwie pierwsze kandydatki. W każdym razie w przyszłym tygodniu powinniśmy mieć podpisaną umowę. Wtedy będziemy już tylko uzupełniać kadrę młodymi zawodniczkami, chciałbym mieć 14-osobową kadrę na II ligę – dodaje szkoleniowiec. Jednak już wiadomo, że nową rozgrywającą torunianek będzie Katarzyna Łubis. Wychowanka ŁKS Łódź ostatni sezon spędziła w barwach Jedynki Aleksandrów Łódzki.To nie jedyne nowości dla kibiców. Toruńska drużyna prawdopodobnie zostanie przeniesiona z grupy 1 do 3 II ligi. – Zmiana wynika z tłoku w 1 grupie, gdzie znalazło się nagle jedenaście zespołów. Akurat my mieliśmy najbliżej do przeprowadzki. Pod względem finansowym nie ma to dla nas większego znaczenia. Myślę, że taka zmiana może być ciekawym doświadczeniem, zarówno dla drużyny, jak i dla kibiców – podkreśla Soja.

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved