Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bielszczanki rozpoczęły przygotowania do sezonu

Bielszczanki rozpoczęły przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Podopieczne Mariusza Wiktorowicza rozpoczęły przygotowania do sezonu. Na pierwszym treningu pojawiło się siedem zawodniczek, w tym tym dwie siatkarki zagraniczne. W połowie sierpnia siatkarki BKS wezmą udział w turnieju na Słowacji.

Końcem minionego tygodnia do Bielska-Białej dotarły amerykańska rozgrywająca Cassidy Lichtman oraz przyjmująca z Belgii Liesbet Vindevoghel. Obie zawodniczki przejdą więc pełny okres przygotowawczy pod okiem nowego sztabu szkoleniowego, złożonego z głównego szkoleniowca Mariusza Wiktorowicza, asystentów Jacka Skulskiego i Jakuba Kreboka – zarazem statystyka zespołu – oraz specjalisty od przygotowania fizycznego Macieja Zająca. W gronie trenujących znalazły się również libero Agata Sawicka i Magdalena Matusiak, przyjmujące Karolina Ciaszkiewicz, Joanna Frąckowiak i Joanna Prokop oraz środkowa Gabriela Wojtowicz. Ponadto trenerzy skorzystali z kilku najzdolniejszych zawodniczek grup młodzieżowych klubu, celem uzupełnienia zajęć treningowych.

Na reprezentacyjnym zgrupowaniu przebywają aktualnie – Joanna Wołosz, Klaudia Kaczorowska i Sylwia Pelc, udział w mistrzostwach świata juniorek zakończyła dopiero co Koleta Łyszkiewicz, a po sezonie reprezentacyjnym do kadry BKS-u Aluprof dołączy druga z Amerykanek Alexis Crimes. Z kolei czołowa atakująca Natalia Bamber jest po zabiegu pleców.

W planach zespołu są treningi na własnych obiektach, ale również wypady w góry czy na boiska do siatkówki plażowej. W połowie sierpnia bialskie siatkarki udadzą się do Dolnego Kubina na Słowacji, gdzie wezmą udział w dorocznym turnieju towarzyskim.źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved