Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Berenika Okuniewska: Musimy radzić sobie w takim składzie

Berenika Okuniewska: Musimy radzić sobie w takim składzie

fot. archiwum

- Trener na zgrupowaniu był bardzo wymagający. Jest perfekcjonistą. Do pracy podchodzi z olbrzymią uwagą - mówi w wywiadzie dla PS środkowa reprezentacji Polski, Berenika Okuniewska. - Wierzę, że w przyszłości będę liderką reprezentacji - dodaje.

Już w najbliższy piątek polskie siatkarki w Bydgoszczy rozegrają pierwsze mecze w ramach World Grand Prix. – Umówiliśmy się, że cele będziemy wyznaczać sobie już w trakcie World Grand Prix. Wszystko będzie zależało od naszej postawy w turniejach eliminacyjnych – mówi środkowa reprezentacji Polski, Berenika Okuniewska.

Polki przystąpią do rywalizacji bez największych gwiazd. W kadrze zabraknie Małgorzaty Glinki-Mogentale, Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty czy tez Anny Werblińskiej.Na razie musimy radzić sobie w takim składzie. Na mistrzostwa Europy kilka doświadczonych dziewczyn powinno wrócić. Mamy grupę młodych siatkarek, które w World Grand Prix mogą udowodnić trenerowi, że zależy im na reprezentacji. Na razie nie prezentujemy poziomu gwarantującego sukcesy, ale praca przyniesie efekty – ma nadzieję Okuniewska.

Grająca na środku bloku zawodniczka w ostatnim sezonie w barwach Aluprofu była próbowana również na pozycji przyjmującej. – W klubie była to potrzeba chwili. Trener Mariusz Wiktorowicz nie mógł skorzystać z trzech przyjmujących, które doznały kontuzji. Na razie gram w kadrze jako środkowa. Tu czuję się najlepiej – przyznaje zawodniczka, która w przyszłym sezonie zagra we włoskiej Serie A w barwach Scavolini Pesaro. – Podpisałam kontrakt na dwa lata z możliwością przedłużenia go o kolejny. Długo zastanawiałam się nad tą propozycją, ponieważ konkurencyjne oferty również były ciekawe. Miałam ofertę z Rabity Baku, gdzie powstaje bardzo mocna drużyna. Była też korzystna finansowo propozycja z Japonii. Zdecydowała jednak siła sportowa klubu z Pesaro. Gra w lidze włoskiej oznacza w każdej kolejce rywalizację z bardzo mocnymi zespołami.Z zawodniczką rozmawiał Paweł Wiewiórkowski – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved