Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Farta przebadani, przygotowują się do sezonu

Siatkarze Farta przebadani, przygotowują się do sezonu

fot. archiwum

W piątek zakończył się pierwszy tydzień treningów Farta Kielce. W  tym czasie przeprowadzono komplet testów medycznych, jak i motorycznych. - Wyniki są zadowalające, ale jeszcze długa droga do tego aby forma była naprawdę dobra - mówi Michał Wilk.

Pierwszego dnia drużyna przeszła kompleksowe, specjalistyczne badania przeprowadzone przez fizjoterapeutę Michała Szlęzaka. Analizy obejmowały m.in. manualne i funkcjonalne badanie w obrębie kończyn dolnych, EMG określające aktywizację wybranych grup mięśniowych podczas podstawowych czynności funkcjonalnych w siatkówce, jak i statyczne oraz dynamiczne wysklepienie stopy na platformach tensometrycznych.

Kolejne dni przeznaczone były na wstępną adaptację treningową oraz wykonanie testów motorycznych. Przeprowadzone pomiary dotyczyły elementów koordynacji m.in. czasu reakcji, rytmizacji, różnicowania czy sprzężenia aktów ruchowych jak i faktycznych możliwości fizycznych poszczególnych zawodników. Określono aktualną moc kończyn dolnych, kończyn górnych czy proporcji mocy pomiędzy poszczególnymi kończynami.

Ważnym badaniem, które również zostało wykonane przez wszystkich zawodników, był test siły mięśniowej. Każdy siatkarz wykonał serię sześciu testów, na podstawie których określono ich maksymalne siłowe możliwości. – Dzięki tym wszystkim informacjom będzie można w pełni zindywidualizowany sposób planować przygotowanie fizyczne zawodników – mówi trener przygotowania fizycznego Michał Wilk.Michał Wilk: Wykonaliśmy szereg testów, które pozwoliły określić w jakiej formie jest obecnie każdy zawodnik, jaki ma potencjał, a co najważniejsze gdzie są najsłabsze elementy motoryki. Każdy zawodnik ma swój indywidualny potencjał, który mamy zamiar w pełni wyłonić i wykorzystać na potrzebny boiska i zespołu. Pozostało jedynie określenie progów tlenowych, ale to zrobimy w kolejnym tygodniu. Zawodnicy oprócz treningów w klubie otrzymają szereg zadań domowych, w tym ćwiczenia na różne pory dnia. Niektórzy będą musieli skorzystać z konsultacji dietetyka, ponieważ ich poziom tkanki tłuszczowej jest zbyt wysoki. Każdy zawodnik ma do dyspozycji wszystkich specjalistów z naszej grupy. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że wyniki są zadowalające, ale jeszcze długa droga do tego aby forma była naprawdę dobra. Widać, że zawodnicy są zaangażowani w trening, dużo pytają, chcą być świadomi tego, co robią, a to jest bardzo dobrze rokująca postawa. Zespół wydaje się być ambitny, co z pewnością sprawi, że współpraca będzie układała się bardzo profesjonalnie, a wyniki będą rosły z treningu na trening.

źródło: fart.kielce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved