Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rosjanie zdominowali EEVZA Beach Volleyball Tour

Rosjanie zdominowali EEVZA Beach Volleyball Tour

fot. archiwum

Zwycięstwem par Bielow/Dajanow wsród mężczyzn oraz Wasina/Popowa wśród kobiet zakończył się turniej EEVZA Beach Volleyball Tour rozgrywany w Zielonogradsku. Niezłe czwarte miejsce zajęli Polacy - Sebastian Sobczak i Piotr Janiak.

Zawody rozegrano na nowo wybudowanym stadionie położonym w centrum Zielonogradska, które po Anapie, Ilijczewsku i Pärnu jest czwartym gospodarzem cyklu sześciu turniejów organizowanych przez Związek Piłki Siatkowej Strefy Wschodnioeuropejskiej.

W turnieju wzięło udział 16 par żeńskich (w tym tylko jedna spoza Rosji – Białorusinki) oraz 24 męskie duety z Rosji, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Białorusi, Polski i Kazachstanu.

Najlepszą żeńską parą okazały się Rosjanki – Wasina/Popowa, które w finale gładko pokonały swoje rodaczki – Jarzutkinę i Stiepanową 2:0 (21:15, 21:13). Trzecie miejsce zajęły Syrcewa i Morsiejewa, które po zaciętym meczu wygrały z parą Birjukowa/Markowa 2:0 (24:22, 22:20).Wśród mężczyzn rywalizacja miała bardziej międzynarodowy charakter.Co prawda w finale spotkały się dwie rosyjskie pary, ale już w pojedynku o brąz oglądaliśmy Polaków, którzy nie poradzili sobie jednak z gospodarzami. Sebastian Sobczak i Piotr Janiak ulegli parze Licholietow/Jutwalin 0:2, ale nie można im odmówić waleczności. W obu setach przegrali minimalnie – do 19. Złoto zdobyli Bielow i Dajanow, w finale pokonując Gonczarowa i Moroza 2:1 (16:21, 21:15, 15:13).

Druga z polskich par – Rafał Matusiak i Tomasz Sińczak uplasowała się na pozycjach 9-16.

Kolejny turniej z cyklu EEVZA Beach Volleyball Tour odbędzie się w dniach 5-9 sierpnia w Estonii.

źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved