Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Nowi zawodnicy w UMKS Kęczanin

Nowi zawodnicy w UMKS Kęczanin

fot. archiwum

UMKS Kęczanin podał oficjalnie nazwiska dwóch nowych zawodników, którzy od nowego sezonu dołączą do II-ligowej reprezentacji klubu. Są to dwaj dwudziestolatkowie - libero Michał Cymerman i środkowy Bartosz Gliniecki.

Michał Cymerman jest wychowankiem MMKS Kędzierzyn Koźle. Z drużyną z Kędzierzyna w 2008 roku zdobył niespodziewanie tytuł Mistrza Polski kadetów, zostając uznany za najlepszego libero turnieju finałowego. Nowy libero Kęczanina w ubiegłym sezonie występował w AZS UAM Poznań, czyli drużynie która zajęła drugie miejsce w wielkopolskiej II lidze. Rywalizacja finałowa pomiędzy akademikami z Poznania a drużyną Krispolu Września – zwycięzcą II ligi gr. 1 – rozstrzygnęła się dopiero w piątym pojedynku.

Bartosz Gliniecki ma 200 cm i występuje na pozycji środkowego. Jest wychowankiem MKS Andrychów jednak w ostatnim sezonie występował w drużynie Farta Kielce (Młoda Liga). Występował także w KS Morze Szczecin.

Kęczanie najprawdopodobniej już 17 września rozpoczną nowy sezon ligowy. Jednak kibicom w Kętach nowi zawodnicy będą mieli okazję zaprezentować się oficjalnie 3 września od godz. 10, w kęckiej hali OSiR. W tym dniu UMKS Kęczanin organizuje turniej z udziałem m.in. I-ligowych Stal AZS PWSZ Nysa i KA Wanda Instal Kraków. Z informacji jakie uzyskaliśmy w klubie wynika, że jest szansa, by w turnieju wzięła także udział ósma drużyna słowackiej ekstraklasy – SPU Nitra. W ubiegłym roku we wrześniu to Nitra gościła u siebie kęczan. W dwudniowym turnieju, w którym obok drużyny z Kęt i gospodarzy wystąpiła także CZU Praha (czeska ekstraklasa) i mieszany słowacko-czeski team, zawodnicy Kęczanina zajęli trzecie miejsce.Okazuje się, że mimo przyjścia do zespołu dwóch nowych siatkarzy, klub w dalszym ciągu boryka się z problemami kadrowymi. Chodzi o pozycję przyjmującego, na którą poszukiwani są zawodnicy do II-ligowej drużyny.

źródło: sportowe-kety.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved