Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Natalia Tomaszewska w Barbar d’X-Elles Bruksela

Natalia Tomaszewska w Barbar d’X-Elles Bruksela

fot. archiwum

25-letnia Natalia Tomaszewska, która przez ostatnie lata występowała w Pacific Tigers w lidze akademickiej w USA, a następnie była trenerką w Colby College, w przyszłym sezonie zagra w drużynie beniaminka belgijskiej ekstraklasy - Barbar d'X-Elles Bruksela.

Miałam dwie propozycje z Francji, jedną z Niemiec i jedną z Polski. Ostatecznie wybrałam jednak ofertę z Belgii – opowiada Natalia Tomaszewska, która swoją siatkarską karierę rozpoczynała w MKS Wodzisław Śląski. Pochodząca z małych Marklowic, mierząca 183 cm zawodniczka w swoim siatkarskim CV ma również m.in. grę w PLKS Pszczyna. Przez ostatnie lata mieszkała i studiowała w USA, gdzie występowała w lidze akademickiej w barwach Pacific Tigers, a potem podjęła pracę jako trenerka w Colby College w Kansas. Teraz wraca do Europy.

Tomaszewska podpisała kontrakt z beniaminkiem ekstraklasy belgijskiej na jeden sezon. – Wybrałam Barbar d’X-Elles, ponieważ drużyna ta będzie grała na najwyższym poziome ligowym ze wszystkich moich ofert. Jestem podekscytowana myślą, że będę miała możliwość zagrania w najwyższej lidze w innym kraju niż Polska – mówi siatkarka. – Do Brukseli wylatuję 5 sierpnia. Zaczynamy przygotowania od obozu w górach we Francji. Później treningi będą odbywały się już w Brukseli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved