Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > G. Fijałek i M. Prudel: Za nami cudowny tydzień

G. Fijałek i M. Prudel: Za nami cudowny tydzień

fot. archiwum

Na drugim stopniu podium turnieju w Starych Jabłonkach stanęli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy w finale ulegli mistrzom olimpijskim. Dla naszych reprezentantów to, obok srebra ze Stavanger, największe osiągniecie w karierze.

Sukces smakuje tym lepiej, że osiągnięty został w otoczeniu tysięcy kibiców i najbliższych.

– Polscy kibice i my także zasłużyliśmy na taki wspaniały tydzień wypełniony po brzegi siatkówką plażową. Mamy drugi srebrny medal, to piękna chwila – powiedzieli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

– Przegraliśmy finał, ale po fajnej walce ze znakomitą amerykańską parą, mistrzami olimpijskimi, jesteśmy szczęśliwi, że właśnie tym wynikiem możemy odwdzięczyć się kibicom, którzy w Starych Jabłonkach tak wspaniale nas dopingowali – dziękujemy im – dodali polscy siatkarze.Jak powiedziała czwarta (od poniedziałku) para światowego rankingu na złoty medal jeszcze trochę trzeba poczekać. – Cierpliwość i ciężka praca, było blisko, ale to znaczy, że jeszcze musimy poczekać na wysłuchanie Mazurka Dąbrowskiego, ale my jesteśmy cierpliwi i poczekamy – dodał z uśmiechem zmęczony, ale szczęśliwy Grzegorz Fijałek.

– Nie zapomnimy długo tego tygodnia, który za nami. Mimo problemów zdrowotnych, które nas dopadły – bark Grzegorza i uraz kciuka, którego nabawiłem się w meczu półfinałowym z Niemcami – udało nam się dojść tak daleko i dołożyć do kolekcji ten cenny srebrny medal, który cieszy nas bardzo, bo wywalczony na polskim piasku – mówi Mariusz Prudel.

Polscy siatkarze plażowi praktycznie mają już awans na igrzyska w Londynie w kieszeni, ale jak sami mówią – nie chcą niczego zapeszyć. – Igrzyska to pragnienie każdego sportowca, nasze też, ale jeszcze z końcową radością poczekajmy, nadal walczymy i zdobywamy cenne punkty – podkreślają wspólnie.

Finał ze Starych Jabłonek zapamiętają kibice na długo. – Rywala mieliśmy bardzo, bardzo wymagającego, najlepszą parę świata, ale jak walczyć to z najlepszymi. Stworzyliśmy wspólnie znakomite widowisko, graliśmy z nimi jak równy z równym, możemy być zadowoleni – zakończył srebrny medalista ze Starych Jabłonek Grzegorz Fijałek.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved