Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Delecta Bydgoszcz już trenuje

fot. archiwum

Bez Antiego Siltalli i Michała Masnego przygotowania do nowego sezonu w SportFactory rozpoczęli siatkarze Delekty Bydgoszcz. Reszta zawodników trenowanych przez Piotra Makowskiego na pierwszej w tym sezonie odprawie stawiła się w komplecie.

Obaj zawodnicy do połowy września będą trenować razem ze swoimi reprezentacjami. Pozostali, włącznie z nowymi graczami (Wojciech Gradowski, Michał Dębiec oraz Marcin Wika) rozpoczęli przygotowania do rozgrywek pod okiem nowego trenera Piotra Makowskiego. – Dlaczego Bydgoszcz i Delekta? Ponieważ w Częstochowie sytuacja klubu była niejasna i dlatego zdecydowałem się przejść tam, gdzie pojawiła się pierwsza propozycja – mówił Gradowski w rozmowie ze SportoweFakty.pl.

Bydgoszczanie w poniedziałek na kwadrans przed godziną 10:00 pojawili się w SportFactory, a później najpierw przeszli krótką odprawę taktyczną z nowym szkoleniowcem i udali się na siłownię. Sam opiekun Delekty był trochę stremowany swoją nową rolą. – Podejście do pracy mam zawsze takie same, czy to z mężczyznami i kobietami. Jestem poważny – ocenia siebie Makowski.Po prostu trzeba jak najlepiej przepracować obecny okres przygotowawczy i dobrze przygotować się do rozgrywek.

Oczekiwania są takie, aby każdy z chłopaków świadomie i rzetelnie podchodził do swoich obowiązków – mówi Makowski. – Jeśli każdy będzie dawał z siebie wszystko, wówczas powinniśmy zrobić dobry wynik. W PlusLidze na pewno kadrowo odstają cztery mocne zespoły z czołówki. My możemy powalczyć o piąte miejsce – zapewnia.Siatkarze Delekty do 27 sierpnia będą ćwiczyć na własnych obiektach. Później udadzą się na ponad tygodniowy (do 7 września) obóz przygotowawczy do Władysławowa. W planach jest też szereg sparingów oraz turniejów towarzyskich. – Właśnie już nad morzem rozegramy pierwszy sparing z Treflem Gdańsk. Na końcu zgrupowania zmierzymy się w Olsztynie z miejscowym AZS. Potem wracamy do Bydgoszczy, gdzie zawodnicy dostaną dwa dni wolnego. 16 września weźmiemy udział w turnieju w Ełku, a na tydzień przed ligą w Jarocinie ponownie sprawdzimy siłę AZS Częstochowa. 29 września zostają wznowione rozgrywki PlusLigi – zakończył Makowski.

* autor: Adrian Dudkiewicz

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved