Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Challenger: Dominacja Niemiec w Warnie

CEV Challenger: Dominacja Niemiec w Warnie

Dwie niemieckie pary znalazły się w finale rozgrywanego w Warnie turnieju CEV Challenger. Wśród mężczyzn triumfowali Thomas Kaczmarek i Alexander Walkenhorst, natomiast w finale kobiet znalazły się Anni Schumacher i Stefanie Hüttermann.

Thomas Kaczmarek i Alexander Walkenhorst pokonali Polaków Damiana Wojtasika i Rafała Szternela w meczu, którego stawką był awans do półfinału. Tam rozprawili się w najkrótszym spotkaniu całego turnieju (29 minut) z mocnymi Holendrami Christiaanem Varenhorstem i Jonem Stiekemą, którzy w tym sezonie stawali już na podium zawodów CEV Satellite Lozannie oraz Polish Masters w Niechorzu.

Varenhorst/Stiekema NED [4] – Kaczmarek/Walkenhorst GER [2] 0:2
(18:21, 13:21)

Więcej emocji przyniósł drugi męski półfinał. W pierwszym secie Austriacy Alexander Huber i Robin Seidl pokonali Hiszpanów Francisco Marcosa i Christiana Garcię 22:20. W drugiej odsłonie role się odwróciły i po równie emocjonującej końcówce to 24-letni Marcos i Garcia schodzili z boiska w lepszych nastrojach. W tie-breaku Hiszpanie poszli za ciosem, jednak – podobnie jak w poprzednich setach – o wyniku zadecydowała gra na przewagi.

Huber/Seidl AUT [3] – Marcos/García ESP [12] 1:2
(22:20, 23:25, 14:16)

W meczu o trzecie miejsce 21-letni Seidl i o pięć lat starszy Huber powetowali sobie porażkę w półfinale i w dwóch gładkich setach rozprawili się z Verenhorstem i Stiekemą. Dla Holendrów porażki z Kaczmarkiem i Walkenhosrtem oraz Huberem i Seidlem były jedynymi w całym turnieju, jednak przegrali w nich sromotnie, w żadnym secie nie zdobywając choćby 19 punktów. Dla Austriaków zaś brązowy medal wywalczony w Warnie to kolejny tegoroczny sukces w turniejach CEV. Jedynie w Niechorzu i rumuńskiej Konstancy nie byli w najlepszej czwórce.

Mecz o 3. miejsce

Varenhorst/Stiekema NED [4] – Huber/Seidl AUT [3] 0:2
(15:21, 14:21)

W finale pogromcy Wojtasika i Szternela nie dali najmniejszych szans Marcosowi i Garcii. Wyczerpani trzysetowym półfinałowym pojedynkiem Hiszpanie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z Niemcami i przegrali w dwóch gładkich setach.

Finał

Kaczmarek/Walkenhorst GER [2] – Marcos/García ESP [12] 2:0
(21:9, 21:14)

Dla 23-letniego Walkenhorsta i o dwa lata starszego Kaczmarka to już trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Poprzednio wygrywali podczas Polish Masters w Niechorzu oraz na turnieju CEV Satellite w Lozannie. Dla Marcosa i Garcii natomiast drugie miejsce wywalczone w Warnie to ich największy wspólny sukces, a grają razem dopiero pierwszy rok.

Emocji nie brakowało również w rywalizacji pań. W pierwszym półfinale trafiły na siebie dwie niemieckie pary. Niepokonane do tej pory Victoria Bienieck i Julia Großner musiały uznać wyższość starszych koleżanek Stefanie Hüttermann i Anni Schumacher.

Bieneck/Großner GER [7] – Hüttermann/Schumacher GER [5] 1:2
(11:21, 21:16, 12:15)

W drugim półfinale rozstawione z numerem 1 Szwajcarki Tanja Goricanec i Muriel Graessli przegrały niespodziewanie z turniejową "szóstką" Soną Novakovą i Terezą Tobiasovą i to w dwóch setach.

Graessli/Goricanec SUI [1] – Novakova/Tobiasova CZE [6] 0:2
(16:21, 17:21)

W meczu o trzecie miejsce 24-letnia Graessli i o trzy lata młodsza Goriancec powetowały sobie porażkę w półfinale i po tie-breaku pokonały Bienieck i Großner, dla których przegrane w dwóćh najważniejszych turniejowych spotkaniach były – podobnie jak w przypadku Verenhorsta i Stiekemy – jedynymi odniesionymi w Warnie.

Graessli/Goricanec SUI [1] – Bieneck/Großner GER [7] 2:1
(16:21, 21:13, 15:9)

W finale doszło do kolejnej niespodzianki. Czeskie weteranki 35-letnia Novakova i o dwa lata starsza Tobiasova zmiażdżyły Schumacher i Hüttermann w dwóch setach do 11. Dla naszych południowych sąsiadek było to pierwsze turniejowe zwycięstwo w karierze.