Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Paykan Teheran najlepszy w Klubowych Mistrzostwach Azji

Paykan Teheran najlepszy w Klubowych Mistrzostwach Azji

Siatkarze Paykan Teheran wygrali Klubowe Mistrzostwa Azji. Irańczycy nie mieli sobie równych, zwyciężając we wszystkich spotkaniach i tracąc w całym turnieju zaledwie trzy sety. W meczu finałowym KMA, Paykan gładko pokonał kazachski zespół Ałmaty 3:0.

W rozgrywkach grupowych, tylko siatkarze Al Rayyan i kazachskiego Ałmaty zdołali urwać Irańczykom jednego seta. Pozostałe trzy pojedynki Paykan Teheran rozstrzygnął na swoją korzyść bez straty seta. W ćwierćfinale Paykan pokonał 3:1 indonezyjski Bank Sumsel Babel. Grający coraz lepiej z meczu na mecz mistrzowie Iranu, w półfinale łatwo rozprawili się z chińskim Tang Dynasty, a w finale Klubowych Mistrzostw Azji, który oglądało 4500 kibiców, teherańczycy gładko pokonali kazachski zespół Ałmaty.

Najwięcej punktów w finale dla triumfatorów rozgrywek klubowych na kontynencie azjatyckim zdobył Seyed Mehdi Bazargarde (15 pkt.) i co warte podkreślenia – zawodnik ten atakował w całym turnieju z ponad 60% skutecznością (pierwszej miejsce w tej klasyfikacji). Dzięki wygranej w KMA, Paykan Teheran będzie reprezentować Azję w Klubowych Mistrzostwach Świata.

W mistrzostwach był też jeden "polski" akcent. W katarskim Al Rayyan występował zawodnik Skry Bełchatów – Konstantin Čupković, który jednak nie wyszedł na parkiet w przegranym 0:3 meczu swojej drużyny o miejsca 5-8 z Bank Sumsel Babel. Wystąpił za to w pojedynku o 7. miejsce w KMA, w którym Katarczycy wygrali 3:0 z wietnamskim PTSC. Był to jednak jeden ze słabszych występów Serba w turnieju, który zdobył w tym meczu tylko 9 punktów.