Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Krawulska: Trzeba pokazać, że PTPS wraca do gry

Natalia Krawulska: Trzeba pokazać, że PTPS wraca do gry

fot. archiwum

Beniaminek PlusLigi Kobiet 1 sierpnia rozpocznie przygotowania do sezonu. - Wakacje się kończą i trzeba skoncentrować się na pracy, aby osiągnąć dobre wyniki w tym sezonie, mówi przyjmująca PTPS-u, Natalia Krawulska.

W minionym sezonie zespół PTPS Piła był bezapelacyjnym faworytem ligi. Jak wspomina pani tamten czas?

Natalia Krawulska: Bardzo miło wspominam sezon, gdyż był on udany- osiągnęliśmy zamierzony cel, atmosfera w drużynie była naprawdę dobra. Każdy sezon, który kończy się sukcesem wspomina się sentymentalnie.

Głównym celem siatkarek I ligi jest wejście do PlusLigi Kobiet. Rewelacyjny sezon 2010/2011 w waszym wykonaniu zaowocował tym, że do Piły wraca PlusLiga Kobiet. Jakie uczucia opisują ten sukces?Od początku minionego sezonu mieliśmy określony cel. W pierwszej lidze grają naprawdę dobre zawodniczki. Wielka radość towarzyszyła nam, gdy zdobyłyśmy ostatni punkt w lidze. Ciężko opisać słowami, co się w takiej chwili czuje. Ale przez długi, długi czas ta chwila była wspominana.

Będzie to pani drugi sezon w PlusLidze, na ile doświadczenie z parkietów niższych lig pomoże w ekstraklasie i jakie nadzieje wiąże pani z występem w tej najwyższej klasie rozgrywkowej?

Mam nadzieję, że będę miała możliwość rozwinięcia swoich umiejętności jeszcze bardziej niż do tej pory. Doświadczenie zdobyte na parkietach pierwszej ligi na pewno się przyda, bo mam za sobą sezon, w którym dużo grałam, co dodało mi więcej pewności siebie, ale mam przed sobą jeszcze wiele do nauki.

Jak pani zdaniem zmienił się zespół po rocznej nieobecności w PlusLidze i na co będzie go stać w przyszłym sezonie?

Oprócz tego, że graliśmy w pierwszej lidze to wielu zmian zespół nie przeszedł. Cały czas trzeba było ciężko pracować, gdyż w pierwszej lidze grają również bardzo dobre zespoły. Wiadomo, że była dodatkowa mobilizacja z ich strony, jak po drugiej stronie siatki stał zespół z taką historią w PlusLidze. Teraz również od początku trzeba brać się do ciężkiej pracy i pokazać, że PTPS wraca do gry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved