Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Megan Hodge: Zamierzam wnieść do gry więcej pozytywnej agresji

Megan Hodge: Zamierzam wnieść do gry więcej pozytywnej agresji

fot. archiwum

Megan Hodge od nowego sezonu zasili barwy Atomu Trefla Sopot. Co skłoniło zawodniczkę to podpisania kontraktu w zespołem z Sopotu? - Uznałam, że to najlepszy krok, jaki mogę zrobić w swojej zawodniczej karierze w tej chwili - wyjaśnia Hodge.

Dlaczego wybrałaś Atom?

Megan Hodge: Ponieważ uznałam, że to najlepszy krok, jaki mogę zrobić w swojej zawodniczej karierze w tej chwili. To młoda drużyna z dobrymi zawodniczkami i sztabem szkoleniowym, również dobrze usytuowana pod kątem geograficznym. Tego wszystkiego szukałam. Polska liga rośnie w siłę, staje się coraz mocniejsza, a możliwość gry w Lidze Mistrzyń również zachęciła mnie do przyjścia do Sopotu.

Wspomniałaś o Lidze Mistrzyń. Jak oceniasz szanse swojego nowego klubu w tych rozgrywkach?Naprawdę nie mam pojęcia, dopóki te rozgrywki się nie rozpoczną. Jestem bardzo podekscytowana Liga Mistrzyń i myślę jedynie, że dobrze się zaprezentujemy.

Nie każdy zespół wytrzymuje tempo rozgrywek klubowych… Co jest według ciebie kluczem do sprostania rozgrywkom klubowym w Polsce i Europie?

Będzie na pewno bardzo ciężko. Natężenie meczów w krótkim okresie jest bardzo duże, dlatego cieszę się, że mamy tak szeroką kadrę. Mam nadzieję, że dzięki temu każda z nas będzie mogła rozwinąć skrzydła, ale także chwilę odpocząć. To stworzy nam okazję, by zawsze grać na takim poziomie, na jakim powinnyśmy.

W reprezentacji grasz z Alishą Glass, nową rozgrywającą naszej drużyny. Czy jej transfer miał wpływ na Twoją decyzję?

Zdecydowanie tak. Alisha i ja gramy ze sobą od bardzo długiego czasu. Grałyśmy razem już w młodzieżowej reprezentacji i college’u. Teraz także jesteśmy razem w kadrze. Mamy zatem masę wspólnego doświadczenia i zgrania. Wiemy, jak mamy ze sobą grać. Uznałam, że będzie fantastycznie grać z nią także w jednym klubie.

Jak Twoja obecność zmieni oblicze sopockiej drużyny?

– Zamierzam spróbować wnieść do gry więcej pozytywnej agresji i energii. Dam z siebie wszystko.

A jak tam twoje zdrowie? Niedawno grałaś w Igrzyskach Panamerykańskich, za moment zacznie się World Grand Prix…

Mam to szczęście, że nigdy nie przytrafiało mi się zbyt wiele kontuzji. Wystarczy sumiennie ćwiczyć i ciężko pracować na siłowni, by sprostać tym wszystkim meczom, a także pewnemu zmęczeniu psychicznemu, które może się zdarzyć.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved