Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Waldemar Wspaniały: Nie widzę możliwości awansu do czwórki

Waldemar Wspaniały: Nie widzę możliwości awansu do czwórki

fot. archiwum

Waldemar Wspaniały po rezygnacji ze stanowiska trenera nie zamierza rozstawać się z siatkówką. - Nie mam konkretnego stanowiska, będę odpowiedzialny w związku i w PlusLidze za Młodą Ligę, tak, że będę miał co robić - powiedział Gazecie Pomorskiej Wspaniały.

Rozstanie z bydgoską Delectą dla Waldemara Wspaniałego wcale nie oznacza pożegnania się z tym miastem na zawsze. – Mam sporo obowiązków. Nie mam konkretnego stanowiska, będę odpowiedzialny w związku i w PlusLidze za Młodą Ligę, tak, że będę miał co robić. Trzeba będzie jeździć po Polsce, co tydzień. W spółce będę „twarzą” Bydgoszczy na mistrzostwach świata mężczyzn. Każde miasto organizujące będzie miało taką osobę, ambasadora. Poza tym, w związku będę też odpowiadał za szkolenie młodzieży i to co się dzieje w szkołach mistrzostwa sportowego. Jest zresztą hasło rzucone przez premiera Pawlaka powołania nowych placówek – stwierdził na łamach Gazety Pomorskiej Wspaniały i dodał: – Pomysł jest świetny, oby to wypaliło, bo to jest rewolucja w polskim sporcie. Ja zresztą biorę udział w rozmowach z premierem i ludźmi z PSL. Tylko prezes nie do końca był precyzyjny, że to ma być we wszystkich województwach. Sens jest taki, że mają być 32 szkoły, ale… Rozumiem emocje, jakie się już pojawiają. Zresztą jadąc do Bydgoszczy miałem kilka telefonów w tej sprawie, na przykład z Wałbrzycha, bo oni już chcą organizować SMS.

Prezes klubu z Bydgoszczy, Piotr Sieńko otwarcie mówi, że spełnieniem jego marzeń byłoby piąte miejsce osiągnięte w rozgrywkach PlusLigi w nadchodzącym sezonie. Były trener zespołu znad Brdy uważa, że drużyna zbudowana na sezon 2011/2012 nie jest w stanie zdobyć żadnego miejsca powyżej środka tabeli. – Życzyłbym zespołowi, żeby było lepiej, jak za mojej kadencji, przynajmniej to piąte miejsce,. Powiem szczerze, nie widzę możliwości awansu do czwórki. Obym się pomylił, ale obserwuję co się dzieje w kraju. Skra, Resovia, Kędzie-rzyn są według mnie poza zasięgiem. Jastrzębie też widać się zbroi jak zwykle i jest dużo mocniejsze finansowo i kadrowo. Pozostaje więc walka o środek tabeli, choć łatwa też nie będzie, bo w pozostałych zespołach też się sporo pozmieniało: w Kielcach czy Olsztynie. Liga ponownie zrobiła krok do przodu, dlatego w Bydgoszczy potrzebny jest spokój. Nie wolno „poddać” się przed sezonem, ale nie dmuchać też balonu sukcesu – zakończył Wspaniały.

*więcej w Gazecie Pomorskiejźródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved