Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Plan przygotowań Lotosu Trefla Gdańsk

Plan przygotowań Lotosu Trefla Gdańsk

fot. archiwum

Beniaminek PlusLigi, Lotos Trefl Gdańsk początek przygotowań do sezonu zapowiedział na 1 sierpnia, a na początku września ma już zamiar grać sparingi, których trener Grzegorz Ryś zaplanował około 10. Zespół szuka jeszcze przyjmującego.

Lotos Trefl potwierdził to co mówiło się już blisko trzy tygodnie temu. Mimo podpisania umowy przedwstępnej w beniaminku PlusLigi nie wystąpi Stanislaw Petkow. W miejsce bułgarskiego przyjmującego gdański klub najchętniej zaangażowałby Kubańczyka. Nie udało się osiągnąć porozumienia z agentem Henry’ego Bella , a zatem do żółto-czarnych może wrócić Jorge Luis Hernandez Larreinaga. Pierwsze sparingi trener Grzegorz Ryś zaplanował na wrzesień

.Grzegorz Ryś zaplanował początek przygotowań na 1 sierpnia. Szkoleniowiec liczy, że najpóźniej w przyszłym tygodniu uda się zakontraktować nowego przyjmującego. Obecnie w kadrze drużyny jest ich tylko trzech: Rafał Sobański, Maciej Wołosz i Matti Hietanen. W dodatku ten ostatni nie będzie mógł uczestniczyć w treningach Lotosu Trefla przez ponad miesiąc.

Fin, podobnie jak i nowy gdański atakujący, Mikko Oivanen przygotowuje się do finałów mistrzostw Europy. Do Gdańska obaj przyjadą dopiero po zakończeniu udziału w tym turnieju. Jeśli ich reprezentacja na parkietach Austrii i Czech grać będzie do końca rozgrywek, to oznacza, że do żółto-czarnych dołączą dopiero po 18 września.Z Petkowem nie doszło do porozumienia odnośnie podpisania kontraktu, gdyż miał on kłopoty z rozwiązaniem kontraktu z poprzednim klubem, a także były kontrowersje co do wysokości jego płacy w Gdańsku.

W miejsce Bułgara menedżer Andrzej Grzyb oferował Henry’ego Bella. Negocjacje trwały, gdy Kubańczyk uczestniczył w Ergo Arenie w finale Ligi Światowej. Jako że najwyraźniej nie udało się osiągnąć porozumienia, wraca pomysł zatrzymania w drużynie Jorge Luis Hernandez Larreinaga.

33-letni Kubańczyk, który ma także paszport Argentyny, ma na koncie występ w igrzyskach olimpijskich w Sydney oraz bogate doświadczenie z rozgrywek ligowych w wielu krajach (Włochy, Argentyna, Francja, Grecja, Hiszpania). Mierzący 202 centymetry rozgrywający w minionym sezonie występował w Lotosie Treflu, przyczyniając się do awansu.

Jeśli osiągnięte zostanie porozumienie do Hernandez dołączy do drużyny w przyszłym tygodniu i tym samym skład zostanie zamknięty. Drużyna do sezonu przygotowywać się będzie przede wszystkim w Gdańsku. Jedynie w drugiej połowie sierpnia planowane jest dwutygodniowe zgrupowanie w jednym z krajowych ośrodków sportowych.

Przed startem PlusLigi gdański szkoleniowiec chciałby sprawdzić drużynę w około dziesięciu meczach kontrolnych. Pierwszy sprawdzian zakontraktowany jest na 3 września. Tego dnia gdańszczanie zmierzą się z AZS Olsztyn. Na 6 września we Władysławowie planowany jest mecz z Delectą Bydgoszcz. Poszukiwani są kolejni sparingpartnerzy.

Ponadto Lotos Trefl zaprezentuje się w dwóch turniejach. Od 16 do 18 września planowane są rozgrywki w gdańsku z udziałem trzech zespołów. Wystąpią oczywiście gospodarze oraz Fart Kielce. Stawkę ma uzupełnić jedna drużyna zagraniczna.

Natomiast 25 i 26 września gdańszczanie mają zagrać w turnieju w Oleśnicy. Tam na liście zgłoszeń jest Skra Bełchatów, a do rywalizacji mają przystąpić także po jednej drużynie z Niemiec i Turcji. Możliwe, że gdańszczanie "rozminą" się z mistrzami Polski, gdyż w tych zawodach odbędą się mecze półfinałowe, a potem o poszczególne miejsce. Jeśli nie to będzie to generalna próba przed planowaną na 1 października inauguracją PlusLigi. Rywalek Lotosu Trefla będzie w niej właśnie Skra.

źródło: trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved