Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Łęgowski: Jestem przekonany, że damy sobie radę

Paweł Łęgowski: Jestem przekonany, że damy sobie radę

fot. archiwum

W nadchodzącym sezonie KPS Jadar Siedlce zagra po raz pierwszy w historii klubu w pierwszej lidze. O swoich odczuciach dotyczących miasta i czekających go wyzwań zgodził się porozmawiać przyjmujący zespołu, Paweł Łęgowski.

Oswoiłeś się już z myślą, że KPS Siedlce, wraz z którym przegrałeś w ostatnim sezonie finał fazy play-off z Camperem Wyszków, zagra na zapleczu PlusLigi?

– Oczywiście ze tak! Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu i możliwość sprawdzenia umiejętności swoich i drużyny. Jestem przekonany, że z obecnym składem damy sobie radę w I lidze.

W ciągu dwóch lat pobytu w Siedlcach zdążyłeś już dosyć dobrze poznać miasto i klub. Czy to dobre miejsce do gry w siatkówkę?– Jest do bardzo rozwojowe miejsce, jeśli chodzi o siatkówkę. Coraz więcej ludzi interesuje się tym sportem. Jeśli chodzi o mnie, bardzo się cieszę, że trafiłem własnie do Siedlec. Myślę, że dwa poprzednie sezony zdołały mnie przygotować do walki o miejsce w pierwszej szóstce, a przede wszystkim do gry w I lidze.

Właśnie z walką o wyjściową szóstkę wiąże się następne pytanie – jak oceniasz swoje szanse w rywalizacji z dobrze prezentującymi się w ostatnim sezonie pierwszej ligi Radosławem Zbierskim i Mateuszem Jasińskim?

– Szanse są zawsze (śmiech). A teraz poważnie – jestem charakternym i zaciętym zawodnikiem. Kiedy widzę, że moja pozycja obsadzona jest bardzo dobrymi zawodnikami, jakimi są bez wątpienia Radek i Mateusz, automatycznie chcę dostosować swój poziom gry do poziomu tych lepszych, a więc może być ciekawie. Tanio skóry nie sprzedam! (śmiech)

Nie wolno bagatelizować także Pawła Rejowskiego, który w zeszłym roku grywał na pozycji atakującego…

– Oczywiście ze nie można go bagatelizować! To bardzo kompletny zawodnik ze świetnymi warunkami fizycznymi. Jestem pewny, że będzie liczył się w walce o wyjściową szóstkę.

*więcej w serwisie matchball.pl

źródło: matchball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved