Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Janusz Bułkowski poprowadzi zespół Stali Nysa

Janusz Bułkowski poprowadzi zespół Stali Nysa

fot. archiwum

Nowym szkoleniowcem pierwszoligowej Stali Nysa został Janusz Bułkowski. Jest to trzecie podejście tego trenera do ławki trenerskiej nyskiej ekipy. W sezonie 2002/2003 prowadził zespół ze Sławomirem Gerymskim, a w 2008/2009 już samodzielnie.

W tym drugim przypadku zespół najpierw spadł z ligi, a następnie wrócił do niej po wycofaniu się Orła Międzyrzecz i Jokera Piła. – Trener Bułkowski chce udowodnić, że ma dobry warsztat i chcemy, aby zespół walczył o udział w play offach – mówi prezes Stali Nysa Dariusz Pięt.

Zespołu nie ominęły także zmiany kadrowe. Odeszli m. in. Wojciech Szczurow­ski, Michał Nalbor­ski, Maciej Krzywiecki, Maciej Kozioł, Bartosz Kisielewicz, Macieja Zająca i Kamil Rataj­czak. Nowymi zawodnikami nyskiego klubu będą tacy siatkarze jak: Kamil Kac­przak, Adrian Bo­cianowski, Grzegorz Nalepka, Maciej Kęsicki i znany z Delekty Bydgoszcz Krzysztof Andrzejewski. – Zbudowaliśmy zespół na miarę możliwości finansowych. Z zawodników, których chcieliśmy zatrzymać odpadł Krzywiecki, a ostatecznie także Zając. Myślę, że zespół jest ciekawy, ale najważniejszą informacją jest wypracowanie porozumienia między klubem, władzami miasta i starostwa oraz uczelnią PWSZ, które utrzymują klub – mówi prezes Pięt i jednocześnie dodaje, że klub szuka jeszcze przyjmującego. – Rozmawiamy jeszcze z zawodnikami na pozycję podstawowego przyjmującego i to będzie ostatni nabytek. Nie będziemy brać pierwszego wolnego, ale poczekamy na rozwój sytuacji w innych klubach i na tak zwaną okazję – mówi.

źródło: inf. własna, Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved