Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stare Jabłonki: Fijałek/Prudel wygrywają grupę

WT Stare Jabłonki: Fijałek/Prudel wygrywają grupę

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel udanie zakończyli grupowe zmagania w Starych Jabłonkach. Polski duet pokonał niemiecką parę Erdmann/Matysik i z kompletem zwycięstw wygrał grupę M. Dzięki temu Polacy awansowali do drugiej rundy fazy pucharowej.

Świetnie spisuje się najlepsza polska para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel podczas turnieju Mazury Orlen Grand Slam w Starych Jabłonkach. Polacy w swoim ostatnim meczu w fazie grupowej turnieju, pokonali niemiecki duet Erdmann/Matysik w dwóch setach po 35 minutach walki i z pierwszego miejsca w swojej grupie automatycznie awansowali do drugiej rundy fazy pucharowej.

Pierwszy set spotkania znacznie lepiej rozpoczął się dla biało-czerwonych, którzy po świetnym bloku i ataku Mariusza Prudla prowadzili już 4:1. Niemiecka para szybko zabrała się do odrabiania strat i po bloku na Mariuszu przegrywała już tylko jednym "oczkiem" (4:5). Polacy niesieni dopingiem świetnie spisujący się polskich kibiców w Starych Jabłonkach po skutecznym bloku znów odskoczyli na trzy punkty przewagi (10:7). Na przerwę techniczną zespoły schodziły z pięciopunktowym prowadzeniem biało-czerwonych po skutecznym ataku Grzegorza Fijałka (13:8). Erdmann/Matysik nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie wyżej rozstawionych rywali. Ostatecznie Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel wygrali seta 21:16 i objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Również drugi set znacznie lepiej rozpoczęli faworyci dzisiejszego spotkania, którzy po świetnym ataku w wykonaniu Mariusza prowadzili już czterema punktami (5:1). Od tego momentu polska para starała się utrzymywać czteropunktową przewagę (6:2, 7:3). Jedna tuż przed przerwą techniczną za sprawą świetnej gry w ataku Grzegorza Fijałka, zawodnicy z kraju znad Wisły podwyższyli prowadzenie do siedmiu punktów (14:7). Po regulaminowej przerwie na odpoczynek, nadal to Polacy dyktowali warunki gry nie pozwalając rywalom na odrobienie zbyt dużej liczby punktów. Przy stanie 20:14 Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel mieli pierwsze piłki meczowe. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali drugą partię spotkania 21:15 i cały mecz 2:0.

Jak na razie ze znakomitej strony pokazuje się polska para podczas turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach. Polacy nie stracili w trzech do tej pory rozegranych meczach nawet seta. Miejmy nadzieję, że Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel utrzymają swoją wysoką formę, która doprowadzi ich do najlepszej czwórki turnieju.

Zarówno Grzegorz Fijałek jak i Mariusz Prudel byli zadowoleni z dzisiejszego zwycięstwa i awansu z pierwszego miejsca w grupie do fazy pucharowej turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach. Polacy cieszyli się, że udało im się zrealizować założenia taktyczne jakie przygotowali na dzisiejsze spotkanie. – Chcieliśmy od początku narzucić rywalom swój styl gry. Wiedzieliśmy, że jeżeli zagramy swoją siatkówkę, to o wynik możemy być spokojni. Jak widać założenia udało nam się zrealizować. Chcieliśmy dzisiaj wygrać i zaoszczędzić siły na jeden mecz. Gramy dobrze, popełniamy mało błędów własnych, dobrze prezentujemy się w zagrywce i bloku. Naprawdę nasza gra wygląda dobrze i warto ją oglądać.

Biało-czerwoni podkreślali również, że nie zastanawiają się nad tym z kim będą grać w kolejnej fazie turnieju, ale zaznaczają, że każdego rywala należy się trochę obawiać. – Nie wiemy na kogo możemy trafić, ale zawsze każdego trzeba się trochę obawiać. Nie ma co jednak kombinować i trzeba skupić się na swojej grze, zagrać swoją siatkówkę – tak jak dzisiaj. Grzegorz i Mariusz są także zadowoleni z tego, jak kibice zagrzewają ich do walki. – Na pewno to mobilizuje. Walczymy o każdą piłkę. Skupiamy się na swojej grze i myślimy o dobrej siatkówce. To jest dla nas najważniejsze.