Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stare Jabłonki: Amerykanki, Brazylijki i Chinki w półfinale

WT Stare Jabłonki: Amerykanki, Brazylijki i Chinki w półfinale

W Starych Jabłonkach, w turnieju siatkówki plażowej Mazury Orlen Grand Slam zakończyły się mecze ćwierćfinałowe kobiet. Do półfinału awansowały dwie pary z Brazylii, duet ze Stanów Zjednoczonych oraz kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa Chinki.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym turnieju Mazury Orlen Grand Slam kobiet w Starych Jabłonkach w bratobójczym pojedynku siatkarek z USA tryumfowały Kessy/Ross rozstawione z numerem 5., które pokonały aktualnie wyżej sklasyfikowane May-Treanor/Walsh w dwóch setach. Pierwszy set spotkania dość spokojnie rozstrzygnęły na swoją korzyść Kessy/Ross, które wygrały 21:16 prezentując się bardzo dobrze w ataku. May-Treanor/Walsh nie zamierzały się poddawać i w drugim secie zaciekle walczyły o każdy punkt. Aktualnie niżej sklasyfikowane zawodniczki chciały jednak zakończyć spotkanie w dwóch setach i dlatego licznie zgromadzeni kibice na trybunach boiska centralnego oglądali bardzo emocjonującą partię. Ostatecznie zaciętą końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść Kessy/Ross i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 2:0 i awansu do półfinału turnieju Grand Slam.

May-Treanor/Walsh USA [2] – Kessy-Ross USA [5] 0:2
(16:21, 19:21)

W drugim dzisiejszym meczu ćwierćfinałowym rozstawione z numerem 4. Brazylijki Talita/Antonelli bez większych problemów w dwóch setach pokonały zawodniczki z Niemiec Holtwick/Semmler rozstawione w turnieju z numerem 12. Zarówno pierwsza jak i druga partia dzisiejszego spotkania toczyła się pod dyktando zawodniczek z Ameryki Południowej, które starały się rywalkom narzucić swój styl gry. Niemiecka para próbowała odrabiać straty, ale ostatecznie nie znalazła sposobu na zatrzymanie rywalek, przegrywając obydwa sety w takim samym stosunku 17:21.

Holtwick/Semmler GER [12] – Talita/Antonelli BRA [4] 0:2
(17:21, 17:21)

W trzecim meczu ćwierćfinałowym lepsze okazały się zawodniczki z Chin, które kroczą na turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach od zwycięstwa do zwycięstwa. W meczu 1/4 finału reprezentantki Chen Xue/Zhang Xi pokonały w dwóch krótkich setach Amerykanki Akers/Branagh rozstawione w turnieju z numerem 19. Obydwa sety toczyły się po dyktando zawodniczek z Chin, które grały bardzo skutecznie w ataku i na zagrywce. Zawodniczki z Ameryki Północnej nie znalazły sposobu na zatrzymanie rywalek i w efekcie przegrały w dwóch krótkich setach odpowiednio do 12 i 15.

Xue/Zhang Xi CHN [3] – Akers/Branagh USA [19] 2:0
(21:12, 21:15)

W czwartym meczu ćwierćfinałowym główne faworytki turnieju Larissa/Juliana rozstawione z numerem pierwszym pokonały zawodniczki z Europy, Hiszpanki Liliana/Baquerizo w dwóch setach po 29 minutach walki i awansowały do półfinału turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach. Brazylijki potwierdziły swoją wyższość i bez większych problemów pokonały zawodniczki z Europy w dwóch krótkich setach odpowiednio do 12 i 14. Rywalki próbowały walczyć, ale nie potrafiły zatrzymać siatkarek z Ameryki Południowej.

Liliana/Baquerizo ESP [13] – Larissa/Juliana BRA [1] 0:2
(12:21, 14:21)