Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Todor Skrimow: Jestem pod wrażeniem osobowości Stojczewa

Todor Skrimow: Jestem pod wrażeniem osobowości Stojczewa

fot. archiwum

Todor Skrimow to utalentowany i najbardziej niedoceniony przez trenerów reprezentacji Bułgarii zawodnik. Siatkarz nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony kibiców, licząc, że zaowocuje to grą w pierwszej drużynie Radostina Stojczewa.

Skrimow od dwóch lat jest zawodnikiem francuskiego Paris Volley i niejednokrotnie był siłą napędową swojej drużyny, ratując ją przed uzyskaniem niekorzystnego wyniku. Todor gra na pozycji przyjmującego i jest jedną z największych nadziei bułgarskiej siatkówki. Mimo swego niewątpliwego talentu oraz wstawiennictwa samego Petera Blange, nie znalazł uznania w oczach byłego szkoleniowca Bułgarów, Silvano Prandiego. Również Radostin Stojczew nie uwzględnił przyjmującego w składzie na Ligę Światową, lecz pod naporem kibiców „dowołał" go do kadry w późniejszym czasie. Obecnie młody siatkarz przebywa na zgrupowaniu reprezentacji, trenując pod okiem Stojczewa.

Otrzymanie powołania do bułgarskiej drużyny narodowej Todor Skrimow określił jako spełnienie marzeń. – Czuję się fantastycznie, będąc częścią reprezentacji. Z niektórymi z chłopaków rozumiem się naprawdę doskonale, odnalazłem się w tej grupie. Odkąd tylko zacząłem grać w siatkówkę moim największym marzeniem było przywdzianie koszulki w barwach narodowych, teraz to marzenie powoli się spełnia – mówił wyraźnie zadowolony Skrimow.

Skąd się wziął pomysł siatkarza na wyjazd do Francji i grę w tamtejszej lidze? Do podjęcia decyzji o przeprowadzce popchnęło go uczucie, do Francji bowiem wyjeżdżała jego dziewczyna. – Cztery lata temu przybyłem do Francji ze względu na swoją dziewczynę. Przez pierwsze dwa lata grałem w czwartej lidze, później zostałem zauważony przez włodarzy Paris Volley, spodobały im się moje umiejętności, mój styl gry i natychmiast podpisałem kontrakt z tą drużyną – opowiadał Bułgar, dodając że kolejnym jego celem jest zostać najlepszym przyjmującym francuskiej Pro A. Poza tym Skrimow nie musi się martwić o swą przyszłość klubową, ma podpisaną umowę z paryskim klubem na kolejne dwa lata.Todor Skrimow, poproszony o ocenę bułgarskiego trenera, Radostina Stojczewa, odpowiedział bez wahania, że jest pod wrażeniem jego charyzmy. – Do tej pory wiedziałem o nim tylko tyle, iż jest osobą, która wie , czego chce i wie jak osiągnąć postawione sobie cele. Jego ambicje są wysokie, Rado jasno mówi, iż interesuje go tylko złoto, pierwsze miejsce na jakimkolwiek turnieju. Bardzo podoba mi się to podejście – zakończył przyjmujący Paris Volley.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved