Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mielczanki z kłopotami wracają do treningów

Mielczanki z kłopotami wracają do treningów

fot. archiwum

Najprawdopodobniej bez zagranicznych zawodniczek przygotowania do nowego sezonu PlusLigi Kobiet rozpoczną siatkarki Stali Mielec. Pierwsze po przerwie zajęcia zaplanowano na wtorek. W składzie Stali do uzupełnienia pozostały jeszcze trzy wolne miejsca.

Lista chętnych do gry na pozycjach dwóch przyjmujących i środkowej jest spora, jednak do ofert, jakie napływają do klubu, działacze podchodzą z dużą dozą ostrożności. – Mamy oferty z wielu krajów, ale przed podpisaniem umów chcemy przetestować te zawodniczki. Nie możemy opierać się jedynie na filmach wideo – wyjaśnia prezes Stali Marek Woszczyński.

Zagraniczne zawodniczki mogą pojawić się w Mielcu najwcześniej w przyszłym tygodniu. We wtorek bowiem Stal rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu PlusLigi Kobiet. Problemu nie będzie z polskimi zawodniczkami, które już podpisały umowy i w Mielcu pojawią się najpóźniej w poniedziałek. Być może do składu dołączą jeszcze juniorki, ale tak będzie w przypadku, kiedy skład nie będzie kompletny. – Co do testów, to dwie siatkarki zadeklarowały, że przylecą do nas. Z pozostałymi rozmawiamy. Chcemy sprawdzić kilka dziewcząt i wybrać najlepsze – dodaje prezes Stali, która nie chce powtórzyć błędu, jakim było zatrudnienie w Mielcu w trakcie ubiegłego sezonu Poliny Liutikovej. Siatkarka z Ukrainy miała mocne CV i świetne wideo, a decyzja o jej zatrudnieniu miała zapaść po jednym treningu. Liutikova w Stali została i resztę sezonu spędziła na ławce rezerwowych, po czym szybko wróciła do domu. Problem ze skompletowaniem kadry to niejedyny kłopot ósmego zespołu ostatnich rozgrywek PlusLigi Kobiet. W dalszym ciągu bowiem poprawie nie uległa sytuacja finansowa klubu. – Pieniędzy nie ma. Szukamy, gdzie się da, rozmawiamy z firmami z Mielca i regionu – mówi Woszczyński.

Stal ma nadzieję, że z pomocą przyjdzie urząd miejski. Na to, czy tak się stanie, trzeba jednak poczekać do września.* cały artykuł w Gazecie Wyborczej Rzeszów

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved