Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20: Kociołek/Baran w półfinale, Oleksy/Kozińska na 7. miejscu

ME U-20: Kociołek/Baran w półfinale, Oleksy/Kozińska na 7. miejscu

Polskie siatkarki plażowe zakończyły trzeci dzień zmagań podczas mistrzostw Europy do lat 20. Agata Oleksy i Martyna Kozińska uplasowały się na 7 miejscu, natomiast Katarzyna Kociołek i Karolina Baran awansowały do półfinału i jutro powalczą o medal.

Po wczorajszej przegranej z 16-letnimi Litwinkami Ievą Dumbauskaite i Moniką Povilaityte, Agata i Martyna spadły na prawą stronę turniejowej drabinki i zgodnie z zasadami systemu brazylijskiego nie mogły już sobie pozwolić na porażkę, gdyż to eliminowałoby je turnieju.

Mistrzynie Polski juniorek najprawdopodobniej wymazały z pamięci wczorajsze niepowodzenia, bowiem dzisiaj zagrały bardzo równo. W pierwszym secie 18-letnia Kitti Ancsin i rok młodszą Eniko Lakatos z Węgier zdobyły zaledwie 15 punktów. Biało-czerwone nie zwalniały tempa i wygrały drugą partię różnicą czterech oczek.

Przegrane na 13. miejscu

Oleksy/Kozińska POL [3] – Ancsin/Lakatos HUN [21] 2:0
(21:15, 21:17)

Dzięki zwycięstwu w dwóch setach Polki oszczędziły siły przed kolejnym pojedynkiem, w którym zmierzyły się z 19-letnimi Ukrainkami, Valentyną Hrystyuk i Oleną Basanovą. Nasze wschodnie sąsiadki przed dwoma laty na mistrzostwach Europy U-20 w portugalskim Espinho zajęły czwarte miejsce.

Bardziej doświadczone rywalki nie sprostały jednak Polkom, które rozstrzygnęły pierwszego seta na swoją korzyść po grze na przewagi. W drugiej odsłonie Ukrainki nie stawiały już takiego oporu i uległy 13:21.

Przegrane na 9. miejscu

Oleksy/Kozińska POL [3] – Hrytsyuk/Basanova UKR [9] 2:0
(22:20, 21:13)

Niestety, trzeci piątkowy mecz okazał się ostatnim w turnieju dla Agaty i Martyny. W starciu z dziewiątą parą ubiegłorocznych mistrzstostw świata do lat 21, Holenderkami Jolien Sinnemą i Esther Hullegie Polki przegrały gładko, do 17 i 15.

Oleksy i Kozińska, zgodnie z zasadami systemu brazylijskiego, po drugiej porażce pożegnały się z turniejem i zostały sklasyfikowane na 7 miejscu.

Przegrane na 7. miejscu

Sinnema/Hullegie NED [5] – Oleksy/Kozińska POL [3] 2:0
(21:17, 21:15)

III runda

W meczu dwóch najniżej rozstawionych par Katarzynie Kociołek i Karolinie Baran przyszło się zmierzyć z 18-letnimi Niemkami Kim Behrens i Sandrą Seyfferth, które do tej pory były rewelacją rozgrywanych w Tel Awiwie mistrzostw Europy U-20. Nasze zachodnie sąsiadki, grając ze sobą po raz pierwszy na imprezie międzynarodowej, nie straciły jeszcze na piaszczystych boiskach Izraela nawet seta.

W spotkaniu, którego stawką było miejsce w półfinale musiały jednak przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Kociołek i Baran wręcz zdeklasowały rywalki, pozwalając im na zdobycie tylko 24 małych punktów. A potrzebowały do tego zaledwie 35 minut.

Behrens/Seyfferth GER [24] – Kociołek/Baran POL [23] 0:2
(13:21, 11:21)

Dla Karoliny i Katarzyny rozgrywki na dziś już się zakończyły. Polki mają teraz dużo czasu na odpoczynek i nabranie sił, które będą im bardzo potrzebne, bowiem czeka je jutro mecz półfinałowy oraz spotkanie o medal.

źródło: CEV, inf. własna