Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Olenderek: Chcę zadebiutować w pierwszym składzie

Maciej Olenderek: Chcę zadebiutować w pierwszym składzie

fot. archiwum

- Do wyboru Politechniki przekonała mnie przede wszystkim osoba trenera - zdradza nowy libero "inżynierów" Maciej Olenderek. Wychowanek stołecznego Metra, grający w minionym sezonie w SMS PZPS Spała, opowiada o kulisach transferu.

Dwa dni temu podpisałeś kontrakt z warszawską Politechniką. Możesz zdradzić szczegóły tej umowy? Jak się czujesz jako nowy zawodnik ekipy "inżynierów"?

Maciej Olenderek: – Jestem przede wszystkim zadowolony, że mam już za sobą wybór seniorskiego klubu. Nie ukrywam, że była to ciężka decyzja. Musiałem rozpatrzeć wszystkie "za" i "przeciw". Brałem pod uwagę również oferty z innych klubów, ale myślę że wybór Politechniki to najlepsza droga dla mojej dalszej kariery. Umowa z AZS-em została zawarta na okres trzech lat. Jeżeli chodzi o szczegóły, nie niestety nie mogę ich zdradzić, gdyż obowiązuje mnie tajemnica kontraktu.

Pierwszym libero Politechniki jest Damian Wojtaszek. Nie oszukujmy się, ciężko ci będzie wskoczyć do składu.– Zdaje sobie z tego sprawę, ale będę dawał z siebie wszystko na treningach aby wywalczyć miejsce w pierwszym zespole. Mam nadzieję, że w tym sezonie zadebiutuje w pierwszym składzie. Ponadto moje umiejętności będę szlifował grając mecze w Młodej Lidze.

Nie lepiej byłoby jednak wybrać inny, nieco słabszy klub, w którym miałby pewne miejsce na boisku?

– Oczywiście, takie myśli pojawiły się w mojej głowie. Miałem oferty zarówno z zespołów pierwszoligowych (Ślepsk Suwałki – przyp. red.), jak i tych grających w PlusLidze (oprócz Politechniki Warszawskiej, również ZAKSA Kędzierzyn-Koźle,  – przyp. red.). Wybrałem jednak ofertę Politechniki, ponieważ stołeczny zespół zabiegał o mnie już rok temu. Wtedy jednak zdecydowałem się na Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale. Teraz do wyboru przekonała mnie przede wszystkim osoba trenera Radosława Panasa, który jest bardzo dobrym szkoleniowcem. Wiele razy uczestniczyłem w zajęciach prowadzonych przez niego i uważam, że były one na naprawdę wysokim poziomie.

Jesteś wychowankiem stołecznego Metra. Jak wpłynęło to na twoją decyzję?

– Dosyć znacząco. W Metrze stawiałem pierwsze kroki i jest to klub, w którym spędziłem większość swojej kariery. Poza tym w Warszawie trenuję od kilku lat i nie chcę na razie zmieniać otoczenia. Poza tym w Warszawie mam przyjaciół, znajomych i przede wszystkim rodzinę. Ponadto mam w planach rozpoczęcie studiów na jednej ze stołecznych uczelni. Dlatego zdecydowałem się przyjąć ofertę Politechniki.

Pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce również stawiałeś w Warszawie. Jak wspominasz sezon spędzony w drugoligowej Legii?

Bardzo miło. Miałem okazje pograć ze starszymi kolegami, co dało mi pewnego rodzaju pewność siebie. Dla takiego młodego zawodnika jak ja gra u boku Roberto Mogentale (mąż Małgorzaty Glinki-Mogentale – przyp. red.), który spędził w Serie A kilka sezonów, to duże przeżycie.

Już jako jako junior zacząłeś grać w II, a potem w I lidze. Trudno było się przystosować do seniorskiej siatkówki?

Siatkówka juniorska w Polsce stoi na wysokim poziomie. W naszym kraju jest wielu młodych i zarazem zdolnych siatkarzy, którzy maja szanse osiągnąć w tym sporcie bardzo wiele. Jednak seniorska siatkówka jest dużo silniejsza i zdecydowanie szybsza. Młodemu zawodnikowi potrzeba trochę czasu, aby się z nią oswoić.

Jak będą wyglądały przygotowania Politechniki do sezonu?

– Szczerze mówiąc to nie wiem, bo dopiero co podpisałem kontrakt. Pierwsze treningi rozpoczynamy 1 sierpnia i dopiero wtedy wszystko będzie wiadomo.

Czego oczekujesz od siebie i od zespołu w tym sezonie?

– Będę ciężko pracował, by poprawić swoje umiejętności i dać zespołowi jak najwięcej.. A od zespołu oczekuję, że powalczymy o najwyższe wyniki w tym sezonie.

* z Maciejem Olenderkiem rozmawiał Mikołaj Lipowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved