Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Krzysztof Ignaczak: Nie zabraknie nam ambicji i woli walki

Krzysztof Ignaczak: Nie zabraknie nam ambicji i woli walki

fot. archiwum

Libero siatkarskiej reprezentacji Polski Krzysztof Ignaczak ma nadzieję, że biało-czerwoni zakwalifikują się do turnieju olimpijskiego w Londynie, a występ będzie niezapomnianym przeżyciem i to nie tylko ze względu na sam udział w igrzyskach.

Nie awansowaliście jeszcze do turnieju olimpijskiego, chcielibyście w nim zagrać?

Krzysztof Ignaczak: – Myślę, że tak, ponieważ każdy z nas wylewa krople potu na treningach, aby zagrać na igrzyskach i ta idea mocno nam przyświeca.

Czy trener, który obecnie trenuje was, jest gwarancją sukcesu?– Myślę, że mamy fajną grupę ludzi, ponieważ drużyna jest trochę odmłodzona, jest to fajna grupa ludzi, którą cechuje walka i ambicja, której nam nie brakuje i której nam nikt nie odmówić. Trener jest tym czynnikiem, który spowodował, że drużyna zaczyna dobrze grać i walczyć, trener jest pozytywnie nastawiony do nas.

Oglądając ostatnio wasze mecze w Lidze Światowej, pomyślałam, że można was kochać i nienawidzić równocześnie. Kochać za to, że wygrywacie, a nienawidzić za te horrory, których nie da się oglądać na spokojnie.

– Ostatnio nasze mecze przysporzyły wiele nerwów każdemu sympatykowi piłki siatkowej, który oglądał nasze poczynania na parkiecie. Te mecze są dla nas wyczerpujące pod względem mentalnym i fizycznym, my też denerwujemy się. Gdybyśmy mogli łatwiej wygrywać te spotkania, dołożylibyśmy wszelkich starań. Myślę, że te horrory zwycięskie w naszym wykonaniu na długo pozostają w pamięci.

Co możecie obiecać na rok przed igrzyskami?

– Na pewno będziemy walczyć do końca i naszą drużynę będzie cechowała wola walki i ambicja. Wiadomo, że każdy przygotowuje się do igrzysk, aby zdobyć medal olimpijski. Siatkówka to specyficzna dyscyplina sportu, gdzie faworyci nieraz zawodzili i odpadali. Ta ambicja i wola walki powinna przełożyć się na sukces i powinna zapewnić nam medal.

Czy zadaje pan sobie pytanie: Jeśli nie powiedzie wam się w Londynie, czy myślami wybiega pan do igrzysk w Rio de Janeiro?

– Nie myślę o IO w Rio de Janeiro. Nasze myśli są skierowane na Londyn. Igrzyska w Londynie mogą być dla starszych i bardziej doświadczonych zawodników – naszymi ostatnimi Igrzyskami. Na tych zawodach chcielibyśmy się zapisać w kartach historii i chcielibyśmy zdobyć medal.

Gdybyście nie awansowali, to co czuje taki zawodnik jak pan?

– Gorycz porażki to niesympatyczne uczucie, takie uczucia targają wewnętrznie zawodnikiem. Nie zakwalifikowanie się na IO może być moją porażką, Trzeba też wiedzieć, że porażki też czegoś uczą.

* rozmawiała Justyna Szubert-Kotomska

 

źródło: TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved