Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Cwetan Sokołow: Brąz mnie nie usatysfakcjonuje

Cwetan Sokołow: Brąz mnie nie usatysfakcjonuje

fot. archiwum

Bułgarzy kilka dni temu rozpoczęli przygotowania do mistrzostw Europy, mając nadzieję na polepszenie swojego wyniku sprzed dwóch lat i walkę o złoty medal czempionatu. Pierwszym poważnym testem formy Bułgarów będzie mecz z Serbami w Armeec Arenie.

Lider oraz największa gwiazda reprezentacji Bułgarii, Matej Kazijski, rozpoczął treningi zaledwie cztery dni temu, wcześniej otrzymał dwa tygodnie wolnego od Stojczewa na regenerację sił. – Starałem się wykorzystać ten czas najlepiej jak potrafiłem by tylko się zrelaksować, wypocząć, „naładować baterie". W międzyczasie, dla rozrywki, grałem także w plażówkę. Jednakże tak naprawdę treningi zacząłem niedawno, na razie wszystko przebiega tak jak powinno, choć brakowało mi trochę kontaktu z piłką, gry na hali. Nie jest to jednak żaden problem, cała drużyna prezentuje obecnie słabszą dyspozycję, dopiero budujemy naszą formę – mówił Kazijski. W związku z jego późnym powrotem do treningów niemal pewne stało się, iż nie wybiegnie na boisko w sobotnim spotkaniu przeciw Serbom w podstawowym składzie, a będzie pełnił rolę rezerwowego. – W meczu przeciwko reprezentacji Serbii przypadnie mi raczej rola „dżokera" – dodał kapitan Itasu Diatec Trentino, podkreślając, iż ma nadzieję na wypełnienie się Areny Armeec do ostatniego miejsca. – Liczę na to, że hala będzie pełna, ludzie przyjdą nas dopingować, a my odwdzięczymy się im dobrą grą. Nasz zespół co prawda nie prezentuje najwyższej formy, ale wszyscy są w dobrych nastrojach, pełni zapału do pracy i wiary w sukces. Serbowie także z całą pewnością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Oba zespoły wyjdą na boisko po to, by zwyciężyć – obiecał bułgarski przyjmujący.

Jeżeli zaś chodzi o mistrzostwa Europy, to Kazijski jest pełen optymizmu. – Na tym turnieju wiele będzie zależało od naszego przygotowania fizycznego. Mamy jednak jeszcze mnóstwo czasu na dojście do optymalnej formy i wierzę, że to nam się uda. Jestem także przekonany, iż na mistrzostwach pokażemy się z dużo lepszej strony niż w finałach tegorocznej Ligi Światowej. Marzy mi się byśmy stanęli na najwyższym stopniu podium europejskiego czempionatu – zakończył Matej Kazijski.

W podobnym tonie wypowiadał się Cwetan Sokołow. Również i on otrzymał od Stojczewa kilka dni wolnego, które wykorzystał na odwiedziny rodzinnej miejscowości. – Nie widziałem swojej rodziny od około jedenastu miesięcy, tęskniłem za nimi i bardzo chciałem się z nimi spotkać, w końcu to mi się udało. W domu odpocząłem fizycznie i psychicznie. Teraz czuję się wyśmienicie i jestem głodny gry – opowiadał młody siatkarz. Atakujący Itasu Diatec Trentino oraz reprezentacji Bułgarii z powodu przeziębienia nie mógł uczestniczyć w pierwszym treningu na zgrupowaniu reprezentacji. Teraz, gdy już doszedł do siebie, przystąpił do trenowania ze zdwojoną energią. – Mam nadzieję, że zagram w meczu przeciwko Serbom i zaprezentuję się z jak najlepszej strony – mówił Sokołow, dodając iż nie wolno lekceważyć podopiecznych trenera Kolakovicia, gdyż jest to rywal z najwyższej półki. – To my jednak zagramy przed własną publicznością, musimy wykorzystać ten atut i dać z siebie wszystko. Mam nadzieję, że kibice będą zadowoleni z tego co zobaczą w Armeec Arenie.Sokołow, podobnie jak Kazijski, chciałby stanąć na podium mistrzostw Europy, lecz trzecie miejsce go nie usatysfakcjonuje. – Dwa lata temu zdobyliśmy brązowe medale na europejskim czempionacie, w tym roku chciałbym aby na mojej szyi zawisł medal z cenniejszego kruszcu. Wszyscy tworzymy zgraną grupę, jesteśmy tutaj po to by dawać z siebie wszystko, by odpowiednio przygotować się do wrześniowego turnieju. Wierzę, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem i ominą nas kontuzje a w Austrii i Czechach pokażemy to, na co naprawdę nas stać – z nadzieją w głosie zakończył Cwetan Sokołow.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved