Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Challenger: Wojtasik i Szternel ze zmiennym szczęściem

CEV Challenger: Wojtasik i Szternel ze zmiennym szczęściem

Polscy siatkarze plażowi Rafał Szternel i Damian Wojtasik mają już za sobą dwa tie-breaki w turnieju głównym CEV Challenger, rozgrywanym w Warnie. Na inaugurację pokonali Austriaków Hupfera i Mosera, ale później przegrali z Turkami Sekercim i Gögtepe.

Wygrana w pierwszej rundzie nie przyszła łatwo. Mecz lepiej rozpoczęli niżej rozstawieni 28-letni Daniel Hupfer i o osiem lat młodszy Helmut Moser. Austriacy, którzy przed tygodniem podczas turnieju Polish Masters w Niechorzu zajęli 13 miejsce (Wojtasik i Szternel 17), pozwolili Polakom w pierwszym secie na zdobycie zaledwie 12 punktów. W drugiej partii role się odwróciły i to biało-czerwoni cieszyli się ze zwycięstwa 21:14. O losach awansu do drugiej rundy zadecydował tie-break, w którym po grze na przewagi lepsi okazali się Damian Wojtasik i Rafał Szternel.

I runda

Hupfer/Moser AUT [9] – Wojtasik/Szternel POL [8] 1:2
(21:12, 14:21, 14:16)

W kolejnym mecz Polacy grali z rozstawionymi z numerem pierwszym Turkami – 27-letnim Selcukiem Sekercim i o trzy lata młodszym Volkanem Gögtepe, którzy podczas tegorocznego World Touru w Starych Jabłonkach odpadli już w kwalifikacjach. Wprawdzie na turnieju Polish Masters w Niechorzu zostali sklasyfikowani dopiero na 13. miejscu, ale podczas Serbian Masters w Nowym Sadzie zdobyli srebrny medal.

Po pierwszym secie Polska znów źle kojarzyła się Turkom. Wojtasik i Szternel wygrali bowiem premierową odsłonę 21:19. W drugiej partii Gögtepe i Sekerci poradzili sobie już jednak lepiej, ale seta rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero po grze na przewagi. Turcy poszli za ciosem i również tie-break padł ich łupem.