Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stare Jabłonki: Polki odpadły w I rundzie

WT Stare Jabłonki: Polki odpadły w I rundzie

Nie powiodło się polskim parom w rywalizacji kobiet podczas turnieju World Tour w Starych Jabłonkach. Zarówno duet Brzostek/Kołosińska, jak i Urban/Sowała po awansie z rozgrywek grupowych, zakończyły swój udział w zawodach na I rundzie.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska porażką w pierwszej rundzie fazy pucharowej zakończyły swój udział w tegorocznym turnieju Mazury ORLEN Grand Slam w Starych Jabłonkach. Polskie siatkarki postawiły się rywalkom i ambitnie walczyły o każdy punkt, ale ostatecznie musiały uznać wyższość Włoszek Cicolari/Menegatti, przegrywając w dwóch setach.

Pierwszy set rozpoczął sie lepiej dla wyżej rozstawionych rywalek, które za sprawą udanej gry w ataku oraz błędów polskiej pary wyszły na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Polskie siatkarki poprosiły o przerwę, która przyniosła oczekiwany skutek. Dzięki świetnej grze na zagrywce Kingi Kołosińskiej oraz skutecznej grze w bloku, polskie siatkarki doprowadziły do remisu (5:5), a za chwilę po udanym ataku Moniki Brzostek, biało-czerwone prowadziły 7:6. Na przerwę techniczną zespoły zeszły z jednym punktem przewagi rywalek po błędzie w obronie polskich zawodniczek (11:10). Po skutecznym bloku Monika Brozstek i Kinga Kołosińska doprowadziły do remisu (13:13), ale od tego stanu trzy punkty z rzędu zdobyły Włoszki (16:13). Przy stanie 20:15 bardziej doświadczone rywalki miały pierwsze piłki setowe. Ambitnie walczącym polskim siatkarkom udało się obronić aż trzy, dzięki skutecznej grze w ataku. Ostatecznie jednak to Cicolari i Menegatti wygrały seta 21:18.

Polki pokazały jednak w pierwszej partii, że nie przestraszyły się rywalek i w dzisiejszym spotkaniu są w stanie walczyć jak równy z równym z rywalkami. Po skutecznym ataku biało-czerwone prowadziły 3:2. Po asie serwisowym Moniki Brzostek "nasze" zawodniczki prowadziły 5:3. Rywalki szybko doprowadziły do remisu (7:7), a na przerwę poświęconą na kosmetykę parkietu Włoszki schodziły z jednopunktowym prowadzeniem (11:10). Polki nie poddawały się i zaciekle walczyły o każdy punkt, ale po asie serwisowym i skutecznym ataku przeciwniczki prowadziły już czterema punktami (17:13). Ostatecznie jedne z głównych faworytek turnieju w Starych Jabłonkach wygrały seta 21:16 i cały mecz 2:0, awansując tym samym do drugiej rundy fazy pucharowej.

Występ Polek można ocenić jednak pozytywnie. "Biało-czerwone" zakończyły swoją grupę z bilansem jednego zwycięstwa i dwóch porażek. Z bardzo dobrej strony pokazały się w pierwszej rundzie fazy pucharowej, gdzie walczyły jak równy z równym z aktualnie bardziej utytułowanymi rywalkami z Włoch.

Cicolari/Menegatti ITA [6] – Brzostek/Kołosińska POL [10] 2:0
(21:18, 21:16)

Para Katarzyna Urban/Karolina Sowała, przegrywając 0:2 dzisiejszy pojedynek z Czeszkami Slukovą i Kolocovą, pożegnała się z turniejem w Starych Jabłonkach, jak również z boiskami plażowymi, kończąc wspólny etap w sportowej karierze.

Pierwsze akcje meczu zapowiadały, że polska para nie będzie miała łatwego zadania. Czeszki grały bardzo konsekwentnie i pewnie (2:0). Polki wyrównały po skutecznych atakach (2:2), jednak wtedy Slukova/Kolocova odskoczyły na trzypunktowe prowadzenie (8:5), którego nie oddały już do końca seta, efektywnie je powiększając. Polki starały się zredukować stratę, jednak ich wysiłki nie przynosiły pożądanych efektów. Czeszki były nie do zatrzymania, a świetna passa na zagrywce Slukovej i seria niewymuszonych błędów polskiej pary doprowadziły do wyniku 17:8. Zakończenie seta stało się formalnością, która dokonała się przy stanie 21:11.

Drugą odsłonę spotkania rozpoczęła seria punktów po stronie Czeszek (3:0), które nie dawały zupełnie pola manewru swoim rywalkom, stawiając bardzo twarde warunki (9:5). Polki próbowały wykrzesać wszystkie pokłady sił, jednak kolejne punkty, zdobywane seriami przez parę Slukova/Kolocova pozbawiały złudzeń, co do zwycięstwa w secie i meczu (15:6). Czeszki, niezagrożone, dążyły więc do wygranej i awansu do drugiej rundy Grand Slama w Starych Jabłonkach. Drugą partię zakończyły ponownie z dużą, dziesięciopunktową przewagą 21:11.

Kolocova/Slukova CZE [16] – Urban/Sowała POL [9] 2:0
(21:11, 21:11)