Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20: Polacy blisko medali – w komplecie w III rundzie

ME U-20: Polacy blisko medali – w komplecie w III rundzie

Komplet zwycięstw odnieśli w czwartkowej rywalizacji w mistrzostwach Europy do lat 20 w siatkówce plażowej Maciej Rudol z Maciejem Kosiakiem oraz Bartosz Łosiak z Piotrem Kantorem. Obie polskie pary awansowały do III rundy turnieju i są już blisko strefy medalowej.

Po wczorajszej porażce z najwyżej rozstawioną w turnieju parą gospodarzy 1:2 oraz wygranej 2:0 z Norwegami, Maciej Rudol i Maciej Kosiak udanie rozpoczęli drugi dzień zmagań w mistrzostwach Europy do lat 20. Polacy przegrali wprawdzie pierwszego seta pojedynku z wyżej rozstawionymi Francuzami, ale ostatecznie po wygranej w drugim secie 21:14 i zdecydowanym zwycięstwie 15:8 w tie-breaku, wyszli zwycięsko z całej potyczki i zakończyli rozgrywki grupowe z dorobkiem dwóch zwycięstw i jednej porażki.

Grupa A

Duthion/Riblet FRA [13] – Rudol/Kosiak POL [24] 1:2
(21:18, 14:21, 8:15)

Kopzon/ Ohana ISR [1] – Kvalen/Tvinde NOR [12] 0:2
(13:21, 16:21)

Rozstawieni w mistrzostwach z numerem drugim Bartosz Łosiak i Piotr Kantor w pierwszym czwartkowym pojedynku, który był jednocześnie ostatnim meczem grupowym naszych reprezentantów, nie dali najmniejszych szans czeskiemu duetowi Bijecek/Doubravsky. W dwóch setach nasi południowi sąsiedzi ugrali zaledwie 23 małe punkty. Polacy z dorobkiem dwóch zwycięstw i jednej porażki, zakończyli zmagania w grupie B na drugim miejscu.

Grupa B

Łosiak/Kantor POL [2] – Bijecek/Doubravsky CZE [11] 2:0
(21:15, 21:8)

Gerson/Kissling SUI [14] – Takvam/Sannarnes NOR [23] 2:1
(21:16, 18:21, 15:13)

I runda

Tie-break musiał rozstrzygnąć o awansie Macieja Rudola i Macieja Kosiaka do II rundy mistrzostw Europy. W pierwszym secie pojedynku z parą Vasiljev/Cepas, Polacy wygrali 21:19. Byli blisko zakończenia rywalizacji w drugiej partii, ale przegrali ją na przewagi – 20:22. Dopiero w decydującej odsłonie Polacy, rozstawieni z numerem 24., wygrali 15:9 i cały mecz 2:1.

Vasiljev/Cepas LTU [17] – Rudol/Kosiak POL [24] 1:2
(19:21, 22:20, 9:15)

Bez najmniejszych problemów do II rundy awansowali Bartosz Łosiak z Piotrem Kantorem. Polska para, rozstawiona w mistrzostwach z numerem drugim, tylko w pierwszym secie pojedynku z niemieckim duetem Schlien/Schmidt miała nieco problemów (21:18). W drugiej partii Polacy wygrali już wyraźnie, do 11.

Łosiak/Kantor POL [2] – Schlien/Schmidt GER [22] 2:0
(21:18, 21:11)

II runda

Trzecie zwycięstwo bez straty seta zanotowali na swoim koncie w czwartkowych pojedynkach Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. W spotkaniu, które bardzo przybliżyło ich do strefy medalowej mistrzostw, Polacy pokonali rozstawionych z numerem ósmym Hiszpanów, duet Medina/Pastor.

Łosiak/Kantor POL [2] – Medina/Pastor ESP [8] 2:0
(21:13, 21:18)

Do swoich kolegów dołączyli również Maciej Rudol i Maciej Kosiak. Po wygranej 2:0 z estońska parą Pomerants/Tamme, również oni awansowali do III rundy mistrzostw Europy. Pech chciał, że w walce o czołową czwórkę oba polskie duety zmierzą się ze sobą. Jest też dobra wiadomość. To oznacza, że przynajmniej jeden z nich na pewno powalczy o medale.

Pomerants/Tamme EST [18] – Rudol/Kosiak POL [24] 0:2
(19:21, 15:21)

Kolejne pojedynki na ME do lat 20 Polacy rozegrają jutro.

źródło: CEV, inf. własna