Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Marek Mierzwiński: Gdzieś w podświadomości myślimy o awansie

Marek Mierzwiński: Gdzieś w podświadomości myślimy o awansie

fot. archiwum

Zawisza Sulechów po skompletowaniu składu rozpoczął przygotowania. W treningach uczestniczą już wszystkie nowe zawodniczki, które klub pozyskał przed sezonem. Według zapowiedzi trenera Mierzwińskiego skład, którym  dysponuje pozwala myśleć o awansie.

Zawisza Sulechów pełną parą przygotowuje się do nadchodzącego sezonu ligowego. W treningach uczestniczą nowo pozyskane zawodniczki. Jedną z najbardziej znanych jest czterdziestoletnia, doświadczona rozrywająca Olga Owczynnikowa, która ma wspomóc sulechowski zespół. – Chciałam już zakończyć karierę, ale dostałam ofertę z Sulechowa i nie mogłam odmówić – mówi. Białorusinka z polskim paszportem uważa, że skład Zawiszy jest mocny, który może dać awans. – Mogę powiedzieć, że Zawisza zmontował mocną ekipę, z którą będzie można powalczyć o zwycięstwo w drugiej lidze. I wiem co mówię, bo grałam z Pauliną Chojnacką i Małgorzatą Luberą w Murowanej Goślinie. To świetne zawodniczki – uważa.

Kolejną nową siatkarką w lubuskim zespole jest Paulina Chojnacka, która ostatni sezon spędziła w Murowanej Goślinie. Po pierwszych treningach widać, że ich natężenie jest duże, co potwierdza sama zawodniczka. – Po pierwszym treningu jestem trochę obolała – przyznaje siatkarka. Jak przyznaje Paulina Chojnacka, trudno ocenić jaką siłą dysponuje Zawisza. – Ogólnie dziewczyny bardzo sympatyczne. Trudno ocenić, jaką siłą dysponujemy, bo po jednych wspólnych ćwiczeniach nie da się tego stwierdzić, ale zespół wygląda na całkiem fajny – dodaje.

Szkoleniowiec Marek Mierzwiński nie ukrywa, że celem Zawiszy Sulechów w tym sezonie jest wywalczenie awansu. – Nie lubię buńczucznych zapowiedzi, ale gdzieś w podświadomości myślimy o tym – uważa trener Mierzwiński. Szkoleniowiec wspomina, iż na awans ma jeszcze dwa sezony, ale będzie bardzo zadowolony jeśli stanie się to wcześniej. – Co prawda na awans mam jeszcze dwa lata, ale wszyscy ucieszyliby się, gdyby udało się już teraz. Najpierw wygrajmy grupę i awansujmy do turnieju finałowego. Potem będziemy myśleć, co dalej.źródło: Gazeta Lubuska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved