Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kto, z kim i według jakich reguł zagra o awans do LŚ 2012?

Kto, z kim i według jakich reguł zagra o awans do LŚ 2012?

fot. archiwum

Kanada, Chiny, Egipt, Portugalia, Portoryko i Słowacja będą rywalizować w meczach kwalifikacyjnych, walcząc o możliwość gry w przyszłorocznej edycji Ligi Światowej. Nowych uczestników popularnej ‘światówki' poznamy po rozegraniu drugiej rundy kwalifikacji.

Według reguł kwalifikacje rozgrywane są dwuetapowo, w starciu uczestniczyć będzie sześć zespołów: Kanada, Chiny, Egipt, Portugalia, Portoryko i Słowacja. Do rozgrywek Ligi Światowej 2012 awansują jednak tylko dwa najlepsze zespoły.

W pierwszej rundzie zagrają zespoły pochodzące z czterech stref: CEV (Słowacja), AVC (Chiny), CAVB (Egipt) oraz, reprezentująca czwartą strefę, utworzoną przez CSV w polaczeniu z NORCEA – Kanada. Tym samym według szczegółowego harmonogramu w poszczególnych spotkaniach na przeciwko siebie staną Słowacja z Kanadą, a w drugiej rywalizacji Chiny z Egiptem. Zespoły rozegrają po dwa spotkania w ten sam weekend – mecz pierwszy i dzień później rewanż. Zwycięzca każdego dwumeczu awansuje do drugiej rundy kwalifikacji. Jako pierwsi swoje mecze rozpoczną Słowacy i Kanadyjczycy, pierwsze spotkanie obu ekip zaplanowano na 29 lipca, rewanż na 30 lipca, podczas gdy dwumecze siatkarzy z Chin i Egiptu wyznaczono na 30 i 31 lipca.

W drugiej rundzie na zwycięzców pierwszego etapu czekać będą reprezentacje Portoryko i Portugalii, czyli dwa zespoły, które najsłabiej wypadły w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Co prawda przedostatnie miejsce w ogólnej klasyfikacji zajęli siatkarze z Japonii, natomiast ze względu na to, że Japończycy byli zmuszeni grać wszystkie swoje mecze fazy grupowej na wyjeździe (po zniszczeniach jakie spowodowało trzęsienie ziemi) reprezentacja Japonii została zwolniona z konieczności gry w spotkaniach kwalifikacyjnych, ustępując miejsca 14. ekipie tegorocznych rozgrywek – Portugalii. Dokładny harmonogram drugiej rundy kwalifikacji zostanie ogłoszony w późniejszym terminie, po zakończeniu spotkań pierwszej rundy. Dwie najlepsze reprezentacje, zwycięzcy rywalizacji drugiej rundy, otrzymają kwalifikację i szansę gry w meczach Ligi Światowej 2012.Mecze 1. rundy kwalifikacji do Ligi Światowej:

29.07:
Kanada – Słowacja

30:07:
Kanada – Słowacja
Chiny – Egipt

31.07:
Chiny-Egipt

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved