Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Politechnika Krakowska nie zagra w II lidze

AZS Politechnika Krakowska nie zagra w II lidze

fot. archiwum

Stało się... Ciągnące się od roku problemy finansowe i organizacyjne drugoligowego zespołu AZS Politechnika Krakowska okazały się zbyt poważne. W wyniku tego akademików nie zobaczymy w przyszłym sezonie w II lidze.

Jak podaje Dziennik Polski, krakowski zespół został wycofany z rozgrywek, a jego miejsce zajmie Contimax MOSiR Bochnia.

AZS Politechnika Krakowska zmagał się z trudnościami już przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu. Zespół się rozpadł, ale grający w okrojonym składzie akademicy, pod wodzą Mariusza Śrutowskiego zdołali utrzymać się w lidze. Kłopoty finansowe jednak się nie skończyły. – Nie byliśmy w stanie zapewnić odpowiedniego budżetu – mówi w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" Dariusz Pyko z zarządu KU AZS PK. – Nie chcieliśmy też szukać pieniędzy już w trakcie sezonu, bo pewnie i tak rozpoczęlibyśmy go ze słabszym składem. Czasem trzeba zrobić krok do tyłu, żeby móc zrobić dwa kroki do przodu.

Nie jest to jednak koniec sekcji siatkówki w Politechnice Krakowskiej. Drużyna zagra w III lidze, a reprezentować swoją uczelnię będą juniorzy, wychowankowie klubu oraz studenci.źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved