Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Xavier Kapfer: PlusLiga taka jak Serie A

Xavier Kapfer: PlusLiga taka jak Serie A

fot. archiwum

Xavier Kapfer choć miał propozycję z innych klubów zdecydował się pozostać w drużynie kieleckiego Farta. - PlusLiga nie ustępuje Serie A czy lidze rosyjskiej. Ta otoczka jest dla mnie ważniejsza niż sama kasa - przyznał Francuz.

– Pytały o mnie kluby niemieckie, kontaktowali się Turcy a nawet Rosjanie. Mogłem dostać lepsze pieniądze, lecz już wcześniej postanowiłem podpisać nową umowę z Fartem. PlusLiga nie ustępuje Serie A czy lidze rosyjskiej. W Polsce gra wielu znakomitych zawodników, pojawia się coraz więcej dobrych obcokrajowców. Do tego należy dodać fantastycznych kibiców, pełne hale, świetną organizację – powiedział Przeglądowi Sportowemu Kapfer.

Jedyne co zdaniem Kapfera należało poprawić to system rozgrywek. – Sezon był zbyt długi, a na dodatek graliśmy w niesamowitym tempie. Nie wszyscy to wytrzymaliśmy, bo organizmu nie da się oszukać – dodał siatkarz.

Od tego sezonu w drużynie prowadzonej przez Grzegorz Wagnera zagra także inny reprezentant Francji, Pierre Pujol. Kapfer cieszy się, na jego przyjście. – Jest znakomitym rozgrywającym. Bardzo cenię Maćka Dobrowolskiego, który ma charyzmę i wydatnie pomógł nam w utrzymaniu, lecz przyjście Pujola to wzmocnienie. Chłopak ma oczy dookoła głowy, znakomite wyczucie sytuacji. Często oszukuje rywali, posyłając piłkę tam, gdzie nie ma bloku przeciwnika. Chociaż w Lidze Światowej moim rodakom poszło słabo, to Pujol zbierał dobre recenzje – zakończył zawodnik.* więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved