Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stare Jabłonki: Urban i Sowała nie dały rady Kanadyjkom

WT Stare Jabłonki: Urban i Sowała nie dały rady Kanadyjkom

Od porażki 0:2 z Kanadyjkami Bansley/Maloney rozpoczęły swój udział w turnieju Swatch FIVB World Tour w Starych Jabłonkach Katarzyna Urban i Karolina Sowała. W drugim swoim meczu Polki wygrały z Austriaczkami Schwaiger/Schwaiger w dwóch setach.

Grupa H

Nieudanie rozpoczęły zmagania w grupie H polskie siatkarki Katarzyna Urban i Karolina Sowała. Polki przy cały czas mocno padającym deszczu przegrały w dwóch setach z kanadyjską parą Bansley/Maloney, rozstawioną w turnieju z numerem 24.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt (3:3). Po udanym bloku, zawodniczki z Kanady wyszły na dwupunktowe prowadzenie (6:4), które z każdą kolejną akcję powiększały (8:5, 12:7). Na przerwę techniczną zespoły zeszły z pięcioma punktami przewagi drużyny z Ameryki Północnej (13:8). Po przerwie poświęconej na kosmetykę parkietu rywalki nie zwalniały tempa i cały czas powiększały przewagę, która w pewnym momencie sięgała już siedem punktów (17:10). Przy stanie 20:12 przeciwniczki miały pierwsze piłki setowe. Za sprawą świetnej zagrywki Karoliny Sowały polskie siatkarki obroniły trzy piłki setowe (20:15), ale kolejnych nie były już w stanie, ulegając ostatecznie rywalkom 15:21.

Pierwsza partia nie załamała jednak polskich siatkarek i wspierane dopingiem polskiej publiczności udanie rozpoczęły drugą partię zawodów (2:1). Rywalki chciały jednak skończyć spotkanie w dwóch setach i szybko odrobiły straty a po skutecznych akcjach w ataku i bloku wyszły na prowadzenie (6:5). Biało-czerwone po udanym ataku Karoliny Sowały doprowadziły do remisu (8:8), ale rywalki znów szybko odskoczyły na dwa punkty przewagi (10:8). Dwupunktowa przewaga rywalek utrzymywała się do stanu 13:11, wówczas po skutecznym bloku Kanadyjki zdobyły kolejny punkt (14:11). Zawodniczki z kraju znad Wisły próbowały odrabiać straty, ale ostatecznie nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek, przegrywając drugiego seta 17:21 i cały mecz 0:2.

Urban/Sowała POL [9] – Bansley/Maloney CAN [24] 0:2
(15:21, 17:21)

W drugim meczu tej grupy rozstawione z "ósemką" Holenderki Keizer/Van Iersel pokonały w tie-breaku zawodniczki z Austrii Schwaiger/Schwaiger po 45 minutach walki. Pierwszy set spotkania potwierdził, że nie przez przypadek to Holenderki były faworytkami dzisiejszego pojedynku, wygrały go 21:16 i objęły prowadzenie w meczu 1:0. Rywalki nie załamały się jednak takim obrotem sprawy i w drugim secie pokazały swoją wyższość nad przeciwniczkami wygrywając dość pewnie drugą odsłonę 21:14. W tie-breaku do swojej dobrej gry powróciły Holenderki. Przeciwniczki próbowały odrabiać straty, ale ostatecznie nie były w stanie zatrzymać wyżej rozstawionych rywalek, przegrywając 12:15 i cały mecz 1:2.

Keizer/Van Iersel NED [8] – Schwaiger/Schwaiger AUT [25] 2:1
(21:16, 14:21, 15:12)

Polska para Urban/Sowała zrehabilitowała się za porażkę w pierwszym dzisiejszym meczu i pewnie pokonała austriacką parę Schwaiger/Schwaiger rozstawioną w turnieju z numerem 25. Polki wygrały w dwóch setach i nadal liczą się w walce o awans do fazy pucharowej turnieju w Starych Jabłonkach.

Pierwszy set znakomicie rozpoczął się dla polskich siatkarek, które po skutecznych atakach prowadziły 4:0. Rywalki szybko zabrały się do odrabiania strat i po skutecznej kontrze przegrywały już tylko jednym "oczkiem". Biało-czerwone szybko jednak odbubowały swoją przewagę, a po skutecznym ataku Karoliny Sowały prowadziły już 6:3. Od tego momentu polskie zawodniczki starały się kontrolować to co dzieje się na boisku i utrzymywać kilku punktową przewagę wypracowaną w pierwszym fragmencie spotkania (11:7, 14:10). Zawodniczki z Austrii nie chciały jednak łatwo oddać zwycięstwa w pierwszym secie i w pewnym momencie seta zbliżyły się do Polek na jeden punkt (16:17). Na szczęście Katarzyna Urban i Karolina Sowała niesione fantastycznym dopingiem polskiej publiczności nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i po udanym ataku Katarzyny Urban zakończyły seta, wygrywając 21:18.

Również drugi set podobnie jak poprzedni znacznie lepiej rozpoczął się dla polskich zawodniczek, które za sprawą świetnej gry w ataku (zwłaszcza Katarzyny Urban) wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (6:1). Rywalki zabrały się do odrabiania strat i na przerwie technicznej przegrywały już tylko trzema punktami (9:12). Polki jednak cały czas grały bardzo skutecznie (15:10). Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem zawodniczek znad Wisły 21:16, które wygrały mecz 2:0.

Urban/Sowała POL [9] – Schwaiger/Schwaiger AUT [25] 2:0
(21:18, 21:16)

W ostatnim meczu fazy grupowej siatkarki reprezentacji Holandii Keizer/Van Iersel pokonały siatkarki z Kanady w tie-breaku po 47 minutach walki. Pierwszy set spotkania padł łupem Kanadyjek, które wygrały seta 21:16. W drugiej odsłonie spotkania po wyrównanej walce lepsze okazały się zawodniczki z Holandii, które wygrały seta 21:18. Tie-break po zaciętej walce padł łupem siatkarek z Europy, które wygrały 15:12 i odniosły drugie zwycięstwo w dniu dzisiejszym.

Keizer/Van Iersel NED [8] – Bansley/Maloney CAN [24] 2:1
(16:21, 21:18, 15:12)