Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stare Jabłonki: Pierwszy dzień rywalizacji grupowej kobiet

WT Stare Jabłonki: Pierwszy dzień rywalizacji grupowej kobiet

Siatkarki uczestniczące w turnieju FIVB World Tour w siatkówce plażowej w Starych Jabłonkach, rozgrywają w pierwszym dniu rundy grupowej po dwa spotkania. Polki grają w grupach A, G i H. W pozostałych pięciu trwa rywalizacja pomiędzy siatkarkami z całego świata.

Grupa B

W pierwszym meczu rozgrywanym w ramach grupy B podczas Mazury ORLEN Grand Slam w Starych Jabłonkach, rozstawione z numerem 2., May-Treanor/ Walsh wygrały w dwóch setach z duetem z Grecji Arvaniti/Tsiartsiani po 39 minutach walki. Zarówno pierwszą jak i drugą odsłonę spotkania dość pewnie rozstrzygnęły na swoją korzyść zawodniczki z Ameryki Północnej. Niemki próbowały walczyć, ale nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek przegrywając obydwa sety w takim samym stosunku punktowym 16:21.

May-Treanor/Walsh USA [2] – Arvaniti/Tsiartsiani GRE [18] 2:0
(21:16, 21:16)

W bratobójczym pojedynku pomiędzy zawodniczkami ze Szwajcarii zwyciężył duet rozstawiony z numerem 15. – Kuhn/Zumkehr pokonały swoje rodaczki Heidrich/Forrer w dwóch setach po 34 minutach walki. Pierwsza odsłona spotkania była dość wyrównanym pojedynkiem, w końcówce jednak więcej spokoju i opanowania zachowały Kuhn/Zumkehr, wygrywając 21:18. Drugi set to już absolutna dominacja wyżej rozstawionej pary i pewnie zwycięstwo w drugim secie 21:14 i  2:0 w całym meczu.

Kuhn/Zumkehr SUI [15] – Heidrich/Forrer SUI [31] 2:0
(21:18, 21:14)

Drugie zwycięstwo w dniu dzisiejszym odniosły zawodniczki reprezentacji Szwajcarii Kuhn/Zumkehr, które tym razem pokonały rozstawione z numerem 18. Greczynki Arvaniti/Tsiartsian w dwóch setach po 37 minutach walki. Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany, a obydwa zespoły zaciekle walczyły o każdy punkt. W zaciętej końcówce bardziej "chłodną głowę" zachowały zawodniczki ze Szwajcarii, dzięki czemu mogły cieszyć się ze zwycięstwa w secie 21:19. Drugi set był już mniej emocjonujący.  Greczynki starały się odrabiać straty, ale ostatecznie to rywalki okazały się górą wygrywając 21:17 i cały mecz 2:0.

Kuhn/Zumkehr SUI [15] – Arvaniti/Tsiartsiani GRE [18] 2:0
(21:19, 21:17)

W drugim swoim meczu reprezentantki USA rozstawione w turnieju z numerem 2. May-Treanor/Walsh pokonały siatkarki ze Szwajcarii Heidrich/Forrer w dwóch krótkich setach po 25 minutach walki. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie tego spotkania przewaga siatkarek z Ameryki Północnej nie podlegała żadnej dyskusji. Zawodniczki z Europy próbowały nawiązać wyrównaną walkę, ale nie były w stanie sprostać wymaganiom przeciwniczek ulegając w poszczególnych partiach odpowiednio do 11 i 10.

May-Treanor/Walsh USA [2] – Heidrich/Forrer SUI [31] 2:0
(21:11, 21:10)

Grupa C

W pierwszym meczu tej grupy rozstawione z numerem 3. reprezentantki Chin Xue/Zhang Xi bez większych problemów pokonały parę z Brazylii Lili/Vieira rozstawione w turnieju z numerem 30. w dwóch setach po 34 minutach walki. Pierwszy set spotkania zakończył się wysokim zwycięstwem chińskiej pary 21:15. W drugiej partii Xue i Zhang Xi pokazały, że będą liczyć się w walce o medale podczas turnieju Mazury ORLEN Grand Slam. Chinki zdeklasowały rywalki w drugiej odsłonie tego spotkania wygrywając 21:10.

Xue/Zhang Xi CHN [3] – Lili/Vieira BRA [30] 2:0
(21:15, 21:10)

W drugim spotkaniu rozstawione z numerem 19. reprezentantki USA Akers/Branagh pokonały w tie-breaku silną parę z Czech Klapalova/Hajeckova po 44 minutach walki. Pierwszy set dość niespodziewanie padł łupem niżej rozstawionych rywalek, które wygrały seta 21:18. Podrażnione takim obrotem sprawy Czeszki szybko zabrały się do odrabiania strat. Końcówkę drugiej partii rozstrzygnęły na swoją korzyść wygrywając 21:18. Wydawało się, że nasze południowe sąsiadki pójdą za ciosem i pomyślnie dla siebie zakończą tie-breaka. Nic bardziej mylnego. Zawodniczki z Ameryki Północnej narzuciły w decydującej odsłonie przeciwniczkom swój rytm i dzięki temu wygrały seta 15:11 i cały mecz 2:1.

Klapalova/Hajeckova CZE [14] – Akers/Branagh USA [19] 1:2
(18:21, 21:18, 11:15)

Jedne z faworytek turnieju reprezentantki Chin Xue/Zhangi Xi idą jak burza przez fazę grupową turnieju. W drugim swoim dzisiejszym meczu zawodniczki rozstawione z "trójką" pokonały duet amerykański Akers/Branagh w dwóch setach po 34 minutach walki. Siatkarki z Azji zarówno w pierwszym jak i drugim secie nie pozostawiły złudzeń rywalkom kto jest lepszy w dzisiejszym spotkaniu. Chinki starały się kontrolować to co dzieje się na boisku. Amerykanki walczyły, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek przegrywając w dwóch setach odpowiednio do 15 i 12.

Xue/Zhang Xi CHN [3] – Akers/Branagh USA [19] 2:0
(21:15, 21:12)

W ostatnim meczu rozegranym w dniu dzisiejszym w grupie C siatkarki z Brazylii Lili/Vieira sprawiły sporą niespodziankę pokonując silną czeską parę rozstawioną w turnieju z numerem 14 Klapalova/Hajeckova w tie-breaku po 56 minutach walki. Pierwszy set spotkania zakończył się wysokim zwycięstwem 21:15 zawodniczek zza naszej południowej granicy. Brazylijki nie przrestraszyły się jednak bardziej utytułowanych rywalek i po bardzo zaciętej grze na przewadze rozstrzygnęły drugiego seta na swoją korzyść wygrywając 26:24. Tie-break również należał do niżej rozstawionych rywalek, które wygrały decydującą odsłonę 15:12 i cały mecz 2:1.

Klapalova/Hajeckova CZE [14] – Lili/Vieira BRA [30] 1:2
(21:15, 24:26, 12:15)

Grupa D

W pierwszym meczu grupy D, rozstawiona z numerem 20. chińska para Y. Huang/Yue Y. pokonały w dwóch dość wyrównanych setach po 33 minutach walki duet z Hiszpanii Liliana/Baquerizo rozstawiony z numerem 13. Pierwszy set dzisiejszego spotkania był wyrównany, a obydwie pary starały się mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych walczyć o każdy punkt. Ostatecznie w końcówce seta górą okazały się wczorajsze kwalifikantki z Chin, które wygrały partię 21:18 i objęły prowadzenie w spotkaniu 1:0. Drugi set miał podobny przebieg. W końcówce znów lepsze okazały się zawodniczki z Chin i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w secie 21:18 i całym meczu 2:0.

Liliana/Baquerizo ESP [13] – Y. Huang/Yue Y. CHN [20] 0:2
(18:21, 18:21)

W drugim meczu jedne z głównych faworytek turnieju, rozstawione z "czwórką" Brazylijki Talita/Antonelli pokonały bez większych problemów duet z Finlandii Nystrom/Nystrom w dwóch setach po 29 minutach walki. Pierwszy set spotkania starały się kontrolować wyżej rozstawione rywalki. Zawodniczki reprezentacji Finlandii próbowały walczyć, ale nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek, przegrywając pierwszą partię 17:21. Drugi set spotkania to już absolutna dominacja siatkarek z Ameryki Południowej, które bardzo pewnie wygrały drugą partię 21:13 i cały mecz 2:0.

Talita/Antonelli BRA [4] – Nystrom/Nystrom FIN [29] 2:0
(21:17, 21:13)

W meczach duetów, które poniosły porażkę w pierwszych meczach podczas fazy grupowej turnieju w Starych Jabłonkach lepsze okazały się zawodniczki z Hiszpanii Liliana/Baquerizo, które pokonały rozstawione z numerem 29. reprezentantki Finlandii Nystrom/Nystrom w dwóch setach. Zarówno pierwszy jak i drugi set tego spotkania toczył się pod dyktando Hiszpanek. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Liliany i Baquerizo 21:16. W drugiej partii para z Finlandii zdobyła jeszcze mniej punktów, kończąc seta z dorobkiem 13 "oczek".

Liliana/Baquerizo ESP [13] – Nystrom/Nystrom FIN [29] 2:0
(21:16, 21:13)

Siatkarki reprezentujące barwy Brazylii Talita i Antonelli odniosły drugie zwycięstwo w turnieju pokonując w drugim dzisiejszym meczu zawodniczki reprezentacji Chin Y. Huang/Yue Y. rozstawione z numerem 20 w dwóch setach po 33 minutach walki. Pierwszy set dzisiejszego spotkania to absolutna dominacja siatkarek z Ameryki Południowej, które wygrał bardzo wysoko inauguracyjną partię 21:14. Zawodniczki z Azji nie zamierzały się jednak poddawać i w drugim secie zaciekle walczyły o każdy punkt. Ostatecznie w zaciętej końcówce górą okazały się rywalki, które wygrały seta 21:19 i cały mecz 2:0.

Talita/Antonelli BRA [4] – Y. Huang-Yue Y. CHN [20] 2:0
(21:14, 21:19)

Grupa E

W pierwszym meczu rozegranym w ramach grupy E, rozstawione z "piątką" reprezentantki Stanów Zjednoczonych Kessy/Ross pokonały parę z Gruzji Saka/Rtvelo w dwóch setach po 35 minutach walki. Pierwszy set to absolutna dominacja siatkarek z Ameryki Północnej, które są jednymi z głównych faworytek turnieju w Starych Jabłonkach. Kessy i Ross wygrały seta bardzo wysoko 21:12 i objęły prowadzenie w meczu 1:0. Siatkarki z Gruzji nawiązały bardziej wyrównaną walkę w drugim secie spotkania. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie rywalek, które wygrały drugą partię 21:16 i cały mecz 2:0.

Kessy/Ross USA [5] – Saka/Rtvelo GEO [28] 2:0
(21:12, 21:16)

W bratobójczym pojedynku siatkarek z Niemiec, górą okazały się Holtwick/Semmler, które pokonały rozstawione z numerem 21. rodaczki Borger/Büthe w tie-breaku po 43 minutach walki. W pierwszym secie spotkania świetnie zaprezentowały się Holtwick i Semmler, które bez najmniejszych problemów wygrały inauguracyjną partię spotkania 21:11. W drugim secie rywalki postanowiły podnieść znacznie wyżej poprzeczkę, co zaowocowało wyrównaną walką do końca drugiego seta. Ostatecznie w zaciętej końcówce granej na przewagi więcej spokoju i opanowania zachowały Borger/Büthe, które wygrały partię 23:21. Tie-break to również zacięta walka o każdy centymetr boiska. Lepsze okazały się Holtwick/Semmler, które wygrały decydującą odsłonę 15:12 i cały mecz 2:1.

Holtwick/Semmler GER [12] – Borger/Büthe GER [21] 2:1
(21:11, 21:23, 15:12)

Sensacyjnie zakończyło się kolejne spotkanie w grupie E. Rozstawione z numerem 5. Amerykanki Kessy/Ross przegrały po tie-breaku ze znacznie niżej notowanymi rywalkami z Niemiec Borger/Büthe po 48 minutach walki. Już pierwszy set dzisiejszego spotkania wskazywał, że kibice mogą być świadkami dużej niespodzianki. Niemki zagrały bardzo dobrze i wysoko wygrały seta 21:15. Amerykanki jednak nie przez przypadek są jedną z najlepszych par na świecie i szybko zabrały się do odrabiania strat. W drugiej partii rozniosły rywalki wygrywając 21:13. Tie-break to zacięta walką o każdą piłkę, ale w końcówce więcej "zimnej krwi" zachowały Niemki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 15:13 i w całym meczu 2:1.

Kessy/Ross USA [5] – Borger/Büthe GER [21] 1:2
(15:21, 21:13, 13:15)

W ostatnim meczu w dniu dzisiejszym grupy E również tryumfowały siatkarki z Niemiec Holtwick/Semmler, które pokonały rozstawione z numerm 28. siatkarki z Gruzji Saka/Rtvelo w tie-breaku po 40 minutach walki. Pierwszy set zakończył się dość pewnym zwycięstwem niemieckiej pary 21:16. Siatkarki z Gruzji szybko się jednak otrząsnęły po porażce w pierwszej partii i drugą partię po zaciętej końcówce rozstrzygnęły na swoją korzyść wygrywając 21:19. Decydująca partia to już absolutna dominacja siatkarek z Niemiec, które wygrały tie-breaka 15:5 i cały mecz 2:1.

Holtwick/Semmler GER [12] – Saka/Rtvelo GEO [28] 2:1
(21:16, 19:21, 15:5)

Grupa F

W pierwszym meczu grupy F spotkały się siatkarki z tego samego kraju. W spotkaniu par brazylijskich lepsze okazały się rozstawione z numerem 11. Maria Clara/Carol, które pokonały w dwóch setach swoje rodaczki Renata/Lese Lima po 33 minutach walki. Pierwszy set spotkania nie potrwał zbyt długo, a to za sprawą świetnej gry pary Maria Clara/Carol, które bardzo pewnie rozstrzygnęły pierwszego seta na swoją korzyść wygrywając 21:13. Drugi set dzisiejszego spotkania wyglądał już zupełnie inaczej. Renata i Lese Lima walczyły o każdą piłkę i doprowadziły do zaciętej końcówki, którą jednak rozstrzygnęły na swoją korzyść aktualnie bardziej utytułowane rywalki wygrywając 21:19 i cały mecz 2:0.

Maria Clara/Carol BRA [11] – Renata/Lese Lima BRA [27] 2:0
(21:13, 21:19)

Rozstawione z "szóstką" reprezentujące barwy Włoch Cicolari/Menegatti nie bez problemów uporały się z rozstawionymi z numerem 22. Austriaczkami Hansel/Montagnolli. Włoszki wygrały w tie-breaku po 47 minutach walki. Pierwszy set padł łupem siatkarek z Italii, które wygrały seta 21:17 i objęły prowadzenie w meczu 1:0. Rywalki nie zamierzały się jednak poddawać i za wszelką cenę chciały doprowadzić do tie-breaka. Ostatecznie udało im się zrealizować ten scenariusz ponieważ wygrały drugą partię 21:18 i doprowadziły do decydującej rozgrywki. W niej więcej spokoju i opanowania zachowały Cicolari/Menegatti, które wygrały tie-breaka 15:12 i cały mecz 2:1.

Cicolari/Menegatti ITA [6] – Hansel/Montagnolli AUT [22] 2:1
(21:17, 18:21, 15:12)

Siatkarki Brazylii Maria Clara/Carol rozstawione z "jedenastką" odniosły drugie zwycięstwo podczas turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach. Siatkarki z Ameryki Południowej pokonały Austriaczki Hansel/Montagnoll w dwóch setach i z dwoma zwycięstwami zakończyły dzisiejszy dzień. Pierwszy set dość pewnie na swoją korzyść rozstrzygnęły Brazylijki, które wygrały seta 21:17. Zawodniczki z Europy nie zamierzały się jednak poddawać się i za wszelką cenę chciały doprowadzić do tie-breaka. W końcówce partii lepsza okazała się brazylijska para, która wygrała drugą partię 21:19 i cały mecz 2:0.

Maria Clara/Carol BRA [11] – Hansel/Montagnolli AUT [22] 2:0
(21:17, 21:19)

Rozstawione z numerem 6 zawodniczki reprezentacji Włoch Cicolari/Menegatti bez większych problemów pokonały zawodniczki reprezentacji Brazylii Renata/Lese Lima w dwóch setach po 29 minutach walki.Zarówno w pierwszym jak i drugim secie dzisiejszego spotkania jedne z głównych faworytek turnieju zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Siatkarki z Ameryki Południowej próbowały walczyć i odrabiać straty, ale nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek przegrywając dwa sety odpowiednio do 13 i 17.

Cicolari/Menegatti ITA [6] – Renata/Lese Lima BRA [27] 2:0
(21:13, 21:17)