Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stare Jabłonki: Druga runda kwalifikacji mężczyzn

WT Stare Jabłonki: Druga runda kwalifikacji mężczyzn

Na boiskach hotelu Anders w Starych Jabłonkach trwa turniej FIVB World Tour Mazury Orlen Grand Slam. Dziś rozgrywane były mecze drugiej rundy kwalifikacji mężczyzn. Są już pierwsze niespodzianki. Polskie pary męskie dziś nie grały.

Pierwszym duetem, któremu udało się awansować do turnieju głównego zostali Brazylijczycy Thiago/Harley, którzy wygrali z duetem z Norwegii Horrem/Hordvik , rozstawionym w turnieju z numerem 17, w dwóch setach. Pierwszy set to dość pewne zwycięstwo brazylijskiej pary 21:17. Siatkarze ze Skandynawii nie zamierzali się jednak łatwo poddawać i w drugiej partii spotkania doprowadzili do gry na przewagi. W niej więcej spokoju i opanowania zachowali siatkarze z Ameryki Południowej i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w secie 22:20 i całym meczu 2:0.

Thiago/Harley BRA [1] – Horrem/Hordvik NOR [17] 2:0
(21:17, 22:20)

Kolejną parą która awansowała do turnieju głównego w Starych Jabłonkach zostali reprezentanci Niemiec Böckermann/Urbatzka, którzy w dwóch setach po 32 minutach walki pokonali parę z Chin P. Gao/CH. Chen. Zarówno pierwsza jak i druga odsłona tego spotkania były dość zacięte, ale w końcówkach więcej spokoju i opanowania zachowali siatkarze z Europy, którzy wygrali dwa sety odpowiednio do 18 i 17, dzięki czemu pozostają dalej w turnieju.

P. Gao/CH. Chen CHN [24] – Böckermann/Urbatzka GER [25] 0:2
(18:21, 17:21)

W kolejnym meczu dzisiejszych kwalifikacji do turnieju głównego mężczyzn Swatch FIVB Mazury Grand Slam w Starych Jabłonkach austriacka para Müllner/Horst podejmowała Holendrów Brouwer/Meeuwsen. Wyżej rozstawiony duet z Austrii nie miał łatwego zadania, bowiem zawodnicy z Niderlandów prezentowali się nadzwyczaj dobrze. Pierwszy set, wygrany przez Müllnera i Horsta 21:19 wcale nie przekreślał losów rywali. Niezwykłe zacięcie i wola walki pozwoliły im zwyciężyć w drugiej partii zdecydowanie, do 15. Tie-break, który decydował o awansie do dalszej fazy rozgrywek był już popisem Austriaków, którzy zagrali skutecznie i efektownie, zwyciężając 15:8.

Brouwer-Meeuwsen NED [28] – Müllner-Horst AUT [12] 1:2
(19:21, 21:15, 8:15)

Rozstawiona z numerem czwartym francuska para Ces/Ces uległa w tie-breaku australijskiemu duetowi McHugh/Slack . Pierwsza partia nie zapowiadała, by Francuzi mogli napotkać na jakiekolwiek problemy. Zwyciężyli dość zdecydowanie, 21:18. Wtedy jednak role odwróciły się, a triumfatorem drugiej partii w tym samym stosunku punktowym zostali Australijczycy, sklasyfikowani na 13. pozycji rankingowej. Kolejny tego dnia kwalifikacji tie-break rozstrzygnęła na swoją korzyść para McHugh/Slack. Zacięta walka o awans zakończyła się wynikiem 15:11 i 2:1 dla zespołu z Australii.

McHugh-Slack AUS [13] – Ces-Cès FRA [4] 2:1
(18:21, 21:18, 15:11)

Niepodzianką zakończył się mecz rozstawionych z trójką Holendrów Boersma E./Spijkers, którzy ulegli niżej rozstawionej (19.) parze z Kazachstanu 0:2. Obie partie zdominowali Sidorenko/Dyachenko, wygrywając do 17 i 14, zupełnie nie dając pola do walki rywalom.

Boersma E./Spijkers NED [3] – Sidorenko/Dyachenko KAZ [19] 0:2
(17:21, 14:21)

Nie bez kłopotów swoje kwalifikacyjne spotkanie wygrali dobrze znani polskim kibicom Gruzini Geor/Gia, pokonując australijską parę Boehm/Kapa dopiero w tie-breaku. Dość gładka porażka reprezentantów Gruzji w pierwszym secie rzucała cień sensacji na kolejne ze spotkań dzisiejszych kwalifikacji. Gruzini odbudowali jednak swoją grę i mozolnie pracując na każdy punkt zwyciężyli 2:1.

Boehm/Kapa AUS [15] – Geor/Gia GEO [2] 1:2
(21:17, 20:22, 13:15)

Porażką włoskiej pary Ingrosso/Ingrosso w dwóch setach zakończył się ich mecz ze Szwajcarami Laciga M./Weingart. Włosi od początku zostali zdominowani, a ich momentami chaotyczna gra pomagała budować przewagę parze ze Szwajcarii.

Laciga M./Weingart SUI [7] – Ingrosso/Ingrosso P. ITA [10] 2:0
(21:16, 21:15)

Podobnie, bez żadnych problemów, zwyciężyła również druga ze szwajcarskich par Gabathuler/Schnider, pokonując wyżej rozstawionych Hiszpanów Mesa/Lario. Para z Półwyspu Iberyjskiego tylko w pierwszym secie potrafiła przeciwstawić się rywalom. Druga odsłona była już popisem Szwajcarów, którzy wygrali dość zdecydowanie, do 17.

Gabathuler/Schnider SUI [11] – Mesa/Lario ESP [6] 2:0
(22:20, 21:17)