Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Turniej EEVZA Beach Volleyball Tour zawita do Zielonogradska

Turniej EEVZA Beach Volleyball Tour zawita do Zielonogradska

fot. archiwum

Od jutra do niedzieli Zielonogradsk, małe miasteczko w obwodzie kaliningradzkim, będzie gospodarzem czwartego turnieju siatkówki plażowej organizowanego przez EEVZA - Związek Piłki Siatkowej Strefy Wschodnioeuropejskiej.

Obwód kaliningradzki już od kilku lat gości zawodników i zawodniczki światowego beach volleya. W zeszłym sezonie w Jantarnyju odbyła się pierwsza faza Pucharu Kontynentalnego, a także mistrzostwa juniorów strefy wschodnioeuropejskiej.

Tegoroczne zawody EEVZA Beach Volleyball Tour rozgrywane będą na nowo wybudowanym stadionie położonym w centrum Zielonogradska, które po Anapie, Ilijczewsku i Pärnu jest czwartym gospodarzem cyklu sześciu turniejów organizowanych przez Związek Piłki Siatkowej Strefy Wschodnioeuropejskiej.

Pula nagród wynosi 20 000 euro. W szranki stanie 16 par żeńskich oraz 24 męskie duety. W zawodach będą brać udział reprezentanci Rosji, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Białorusi, Polski i Kazachstanu.Siatkówka plażowa staje się w Rosji coraz bardziej popularną dyscypliną, co można było zauważyć chociażby podczas World Touru w Moskwie, gdzie tysiące widzów oklaskiwało zwycięzców turnieju: Amerykanki Misty May-Treanor i Kerri Walsh oraz Brazylijczyków Emanuela Rego i Alisona Ceruttiego.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved