Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > „Świder” to siatkarski fenomen

„Świder” to siatkarski fenomen

fot. archiwum

Kadra Andrei Anastasiego przygotowuje się do mistrzostw Europy w Spale. W reprezentacji są zawodnicy, którzy mają problemy zdrowotne, ale mają nadzieję na wyjazd do Czech. Z walki o miejsce w składzie nie rezygnuje Sebastian Świderski.

Obok popularnego „Świdra" chodzi o Zbigniewa Bartmana, który doznał kontuzji w meczu przeciwko Bułgarii w turnieju finałowym Ligi Światowej w Gdańsku, oraz Patryka Czarnowskiego, który wraca do kadry. – W tej chwili nie da się przewidzieć, czy wszyscy zawodnicy przebywający na zgrupowaniu w Spale będą zdrowi przed wrześniowymi mistrzostwami Europy – mówi Przeglądowi Sportowemu lekarz reprezentacji Jan Sokal.

W pełni sił są już natomiast Piotr Gruszka i Mateusz Mika. Obaj wrócili do zdrowia. Piotrek jest jednak po poważnej operacji barku i jeszcze brakuje mu trochę pewności, by grać na sto procent. Pamiętam, jak Michał Winiarski opowiadał, że dopiero po dziesięciu miesiącach był w stanie zupełnie zapomnieć, że miał problem z barkiem – dodaje Sokal.

Zdaniem lekarza reprezentacji na wielkie słowa uznania zasługuje Świderski. – To ewenement na skalę światową. Nadal nie mogę uwierzyć, że tak szybko dochodzi do siebie. Nie chcę podjąć się oceny jego szans, choć wydaje się, że w najgorszym wypadku, nie zdąży na ME – zakończył Sokal.źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved