Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Skład reprezentacji Polski na XXVI Letnią Uniwersjadę w Shenzhen

Skład reprezentacji Polski na XXVI Letnią Uniwersjadę w Shenzhen

fot. archiwum

XXVI Letnia Uniwersjada w Shenzhen będzie jedną z największych sportowych imprez w 2011 roku. W turnieju siatkówki kobiet wystąpi reprezentacja Polski, która dziś pod kierunkiem Rafała Błaszczyka i Leszka Piaseckiego zakończyła zgrupowanie w Szczyrku.

Reprezentacja Polski przyjedzie w piątek do Warszawy, gdzie w sobotę będzie miała dwa treningi, a w niedzielę odleci do Tokio.

W Tokio rozegramy cztery mecze sparingowe. Z Japonii udamy się do Shenzhen. W fazie grupowej turnieju siatkówki kobiet Letniej Uniwersjady zagramy Kanadą, Francją i Tajwanem – powiedział drugi trener biało-czerwonych, Leszek Piasecki. W ekipie uniwersjadowej są młodej zawodniczki, jak i mające doświadczenie w grze w zespołach PlusLigi Kobiet – podkreślił polski szkoleniowiec.

Skład reprezentacji Polski:– rozgrywające
Marta Haładyn
Dorota Wilk

– atakujące
Magdalena Piątek
Kinga Zielińska

– środkowe
Monika Naczk
Katarzyna Jóźwicka
Aleksandra Trojan

– przyjmujące
Elżbieta Skowrońska
Natalia Nuszel
Izabela Kożon

– libero
Krystyna Strasz
Agata Durajczyk

Shenzhen prawo do organizacji XXVI Letniej Uniwersjady w 2011 roku otrzymało przed czterema laty podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego FISU w Turynie. Chińskie miasto zostało wybrane z pośród czterech innych kandydatów: Kazań (Rosja), Koashiung (Tajwan), Murcja (Hiszpania) i Poznań (Polska).

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved