Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nowy zawodnik w stołecznej Politechnice

Nowy zawodnik w stołecznej Politechnice

fot. archiwum

- Skład na najbliższy sezon mamy już domknięty - mówiła po transferze Pawła Mikołajczaka niespełna trzy tygodnie temu Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej. Nikt wówczas nie spodziewał się, że do ekipy "inżynierów" dołączy jeszcze jeden zawodnik.

Nowym nabytkiem "akademików" jest niespełna 19-letni Maciej Olenderek. To wychowanek stołecznego Metra, z którym w latach 2006-2007 zdobywał mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski młodzików, grając na pozycji rozgrywającego. Dwukrotnie (w 2007 i w 2009 r.) był wybierany najlepszym libero mistrzostw Polski kadetów, co zaowocowało powołaniem do młodzieżowych reprezentacji kraju.

W siatkówce seniorskiej Olenderek grał w drugoligowej Legii Warszawa, a także na zapleczu ekstraklasy w barwach SMS PZPS Spała.

Kontrakt podpisany przez młodego libero będzie obowiązywał przez trzy lata. Tym samym dołączy on do kadry, którą tworzą rozgrywający Patrick Steuerwald i Maciej Gorzkiewicz, atakujący Grzegorz Szymański i Paweł Mikołajczak, środkowi Maciej Zajder, Ardo Kreek, Marcin Nowak i Janusz Gałązka oraz przyjmujący Vid Jakopin, Michał Kubiak, Wojciech Żaliński i Krzysztof Wierzbowski, a także libero Damian Wojtaszek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved