Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Pewne wygrane Amerykanek, Włoszek i Brazylijek

MŚ juniorek: Pewne wygrane Amerykanek, Włoszek i Brazylijek

Pierwsze mecze w drugiej rundzie MŚ juniorek za nami. Faworytki, które walczą o miejsca 1-8 nie zawodzą i prezentują grę na wysokim poziomie. Polki, które rywalizują o miejsca 9-16, wygrały swój pierwszy mecz w tym turnieju, pokonując 3:2 reprezentację Serbii.

Grupa E

W pierwszym meczu drugiej rundy MŚ juniorek Amerykanki bez straty seta pokonały drużynę Dominikany. Pierwsze dwa sety były zupełną dominacją reprezentacji USA, która wygrała kolejno do 11 i 15. Dopiero w trzecim secie podopieczne Wagnera Pacheco były w stanie podjąć walkę, którą ostatecznie przegrały 23:25. Zespół Stanów Zjednoczonych dominował nad przeciwniczkami w każdym elemencie gry. Amerykanki znakomicie sprawowały się w bloku, zdobywając w tym elemencie gry 12 punktów, przy dwóch Dominikanek oraz w polu serwisowym, gdzie zdobyły 6 punktów bezpośrednio z zagrywki, podczas gdy Dominikanki tylko jeden. Najlepiej w ekipie USA sprawowała się kapitan Kelly Reeves zdobywając 14 punktów, w drużynie przegranej najlepiej punktowała Ana Yokira Binet Stephens (11 pkt.).

USA – Dominikana 3:0
(25:11, 25:15, 25:23)

Peruwianki – gospodynie turnieju tym razem musiały uznać wyższość swoich rywalek – Włoszek, które pokonały je w trzech setach. W dwóch pierwszych partiach walka była bardzo wyrównana, jednak to Włoszki lepiej wytrzymywały końcówki i ostatecznie wygrały pojedynki o ostatnie piłki. W trzecim secie drużyna Peru została całkowicie zdominowana przez swoje przeciwniczki. Włoszki zdobyły 39 punktów w ataku, przy 31 punktach rywalek. Zwyciężczynie meczu ustawiły 13 punktujących bloków, z których aż 6 punktów zdobyła Giulia Pisani. Bezpośrednio z zagrywki Włoszki zdobyły 5 "oczek", przy trzech Peruwianek. Najwięcej punktów dla drużyny z Europy zdobyła Valentina Diouf (16 pkt.).

Włochy – Peru 3:0
(25:23, 25:20, 25:14)

Brazylijki – faworytki turnieju, nadal nie zawodzą, pewnie wygrywając z Belgijkami 3:0. Obie drużyny grały na podobnym poziomie, jednak ważne 3 punkty w tabeli grupy F mogą zapisać na swoim koncie reprezentantki z Ameryki Południowej. Siatkarki Brazylii zdobyły 44 punkty w ataku, przy 26 rywalek. Brazylijki za pomocą bloku zdobyły tylko sześć "oczek", podczas gdy Belgijki miały tylko jeden mniej punktowy blok. W polu serwisowym lepsza okazała się drużyna przegrana – siatkarki z Belgii wykonały 7 punktowych zagrywek. W zwycięskiej drużynie najlepiej punktowała Gabriela Souza, która zapisała na swoim koncie 19 punktów. Najwięcej punktów w tym pojedynku, bo 21 zdobyła reprezentantka Belgii – Lisa Van Hecke.

Brazylia – Belgia 3:0
(25:22, 25:20, 25:21)

Faworyzowana dotąd reprezentacja Chin pokonała Słowację, ale ze stratą jednego seta. Po wygranej w pierwszej partii do 23, Chinki były zbyt pewne wygranej w kolejnej partii, co zaowocowało przegraną do 20. Azjatki szybko wzięły się do pracy i wygrały kolejne dwa sety, kończąc mecz korzystnym dla nich wynikiem. Mimo, że pojedynek wygrały Chinki, to w niektórych elementach lepsze były Słowaczki. Przegrana drużyna w polu serwisowym zdobyła aż 12 punktów, przy zaledwie 5 Chinek. W bloku też lepsze okazały się Słowaczki, które ustawiły 15 punktujących bloków, a rywalki 12. Siatkarki z Azji w ataku zdobyły 54 punkty, ich przeciwniczki 47. W drużynie Chin najlepiej punktującą zawodniczką była Yanchi Pi, która zdobyła 17 "oczek". W całym meczu najwięcej punktów zdobyła reprezentantka Słowacji – Tatiana Crkonova (18 pkt.).

Chiny – Słowacja 3:1
(25:23, 20:25, 25:23, 25:21)

Reprezentacja Kuby odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju, pokonując drużynę Korei Południowej w czterosetowym boju. Pierwszy set był na bardzo wyrównanym poziomie, jednak to Kubanki w najważniejszych momentach były skuteczniejsze. Koreanki zmobilizowały się po przegraniu inauguracyjnej partii i zaskakująco łatwo wygrały drugą do 18. Set trzeci i czwarty padł jednak łupem Kubanek. Atak w obu drużynach był na wyrównanym poziomie, Kubanki w tym elemencie zdobyły 59 punktów, a rywali tylko o jeden mniej. W polu serwisowym lepsza okazała się drużyna przegrana, która zdobyła 9 punktów w tym elemencie gry. W bloku przeważała drużyna Kuby z dorobkiem 11 punktowych bloków, przy 9 blokach przeciwniczek.

Kuba – Korea Południowa 3:1
(25:23, 18:25, 26:24, 25:17)

Siatkarki Japonii wygrały 3:0 z reprezentacją Tunezji. Azjatki dominowały w każdym możliwym elemencie gry, nie dając złudzeń swoim przeciwniczkom. Tunezyjki nie miały jakichkolwiek szans na wyprowadzenie przewagi, a tym bardziej na wygranie choćby jednego seta. W ataku Japonki zdobyły aż 46 "oczek", podczas gdy ich rywalki tylko 15. W bloku też lepsze były siatkarki z Azji, które ustawiły sześć bloków punktowych. Najlepiej punktującą w drużynie Japonii była Fumika Moriya, która zdobyła 18 punktów. W drużynie przegranych najwięcej punktów zdobyła Feriel Dridi (7 pkt.).

Tunezja – Japonia 0:3
(9:25, 15:25, 14:25)

Rosjanki szybko i sprawnie rozprawiły się z Egipcjankami, które nie miały żadnych szans na wygranie chociaż jednego seta. Od samego początku Rosjanki narzuciły swoje tempo gry. W ataku siatkarki z Europy zdobyły 43 punkty, a ich rywalki 21. W bloku znaczna przewaga zwyciężczyń, które w tym elemencie zdobyły 10 punktów, podczas gdy ich przeciwniczki tylko jeden. W polu serwisowym absolutna dominacja siatkarek z Rosji, które zdobyły 10 "oczek" bezpośrednio z zagrywki, przy żadnym ich rywalek. Najwięcej punktów w tym meczu (16) zdobyła reprezentantka Rosji – Natalia Małych.

Rosja – Egipt 3:0
(25:10, 25:20, 25:11)

O zwycięstwie w meczu Polska – Serbia musiał zadecydować tie-break. Po wygranych dwóch setach do 21 i 17, Polki były zbyt pewne wygranej i poległy w następnych partiach do 14 i 16. W tie-breaku lepsze były podopieczne trenera Grzegorza Kosatki. Polki górowały zwłaszcza w ataku, w którym zdobyły 57 punktów, a ich rywalki 37. W bloku lepsza była drużyna Serbii, która w tym elemencie gry zdobyła 19 punktów, a Polski tylko 9. Na zagrywce obie drużyny zdobyły taką samą ilość punktów (8). W obozie przegranych najwięcej punktów zdobyła Bianka Busa (11). W drużynie Polski najlepiej punktującą zawodniczką była Zuzanna Czyżnielewska, która zdobyła 17 "oczek".

Polska – Serbia 3:2
(25:21, 25:17, 14:25, 16:25, 15:11)