Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Kolejna porażka Polek

MŚ juniorek: Kolejna porażka Polek

Reprezentacja Polski juniorek doznała kolejnej porażki na mistrzostwach świata w Peru. Dzień po pierwszej wygranej w turnieju z Serbią, przyszedł czas na srogą lekcję siatkówki. Tym razem podopieczne Grzegorza Kosatki otrzymały ją od Rosjanek.

Pierwszą partię spotkania od prowadzenia 3:1 rozpoczęły Polki. Wszystkie punkty jednak podarowały im rywalki, które szybko doprowadziły do wyrównania (4:4). Od tej pory gra toczyła się punkt za punkt, a na pierwszej przerwie technicznej, po ataku Mikołajewskiej, biało-czerwone prowadziły 8:7. Po wznowieniu gry wyrównana walka trwała do stanu 10:10. Wówczas Rosjankom udało się osiągnąć trzypunktową przewagę i na drugiej przerwie technicznej to one wygrywały 16:12. W końcówce seta prowadzenie Sbornej stale rosło, głównie dzięki dobrze spisującym się Jaroszik i Malyk. Rosjanki ostatecznie wygrały tę partię 25:19.

Druga odsłona meczu od początku przebiegała pod dyktando rosyjskich siatkarek, które szybko wyszły na wysokie prowadzenie 5:1. Polki w tym secie zdołały zagrozić rywalkom tylko raz, doprowadzając do remisu 5:5. Podopieczne Vadima Kiryanova nie dały się jednak wtedy zaskoczyć i na pierwszej przerwie technicznej znów były na prowadzeniu (8:6). Po powrocie zespołów na parkiet przewaga Rosji wzrosła do sześciu oczek (16:10). Dobrze prezentowała się Jaroszik, nie zawodził też rosyjski blok. W efekcie, siatkarki Sbornej wygrały tę partię pewnie i wysoko 25:17.

Początek trzeciego seta był walką punkt za punkt. Przy stanie 2:2 Polkom udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie (2:5), ale Rosjanki szybko zaczęły odrabiać straty. Najpierw doprowadziły do remisu 6:6, a na pierwszej przerwie technicznej wygrywały już 8:7. Po czasie powiększyły swoją przewagę do trzech (11:8), a następnie czterech oczek (14:10). Polki nie zamierzały jednak łatwo się poddać i wkrótce było po 14. Na drugim regulaminowym czasie to jednak rywalki znów prowadziły (16:15). Po przerwie ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (20:15). Tak dużej straty w końcówce Polkom nie udało się już odrobić. Rosjanki pokonały biało-czerwone 25:18 i wygrały spotkanie 3:0.

Rosja – Polska 3:0
(25:19, 25:17, 25:18)

Rosja:
Manzjuk (8), Ławrowa (1), Jaroszik (13), Safanowa (13), Anufrienko (3), Malyk (13), Galjewa (libero) oraz Petrowa, Łapuszkina (2), Bawkina (5) i Gołosnowa
Polska: Sosnowska (3), Mikołajewska (8), Kajzer (1), Sikorska (6), Mucha (2), Czyżnielewska (11), Medyńska (libero) oraz Jasińska, Śliwińska (4) i Łyszkiewicz (2)

Na konferencji prasowej powiedzieli:
Grzegorz Kosatka (trener reprezentacji Polski): – Zagraliśmy dobry mecz, ale jeszcze lepszy zagrała Rosja. Mieliśmy wiele problemów w bloku, a to niestety nie pomagało nam w walce o zwycięstwo.

Emilia Kajzer (kapitan reprezentacji Polski): – Rosjanki zaprezentowały dziś szybką siatkówkę. My z kolei nie zagrałyśmy dobrze w obronie. Dlatego przegrałyśmy.

Zuzanna Czyżnielewska (atakująca reprezentacji Polski): – Rosjanki wygrały ten mecz, ponieważ zaprezentowały się bardzo dobrze w ataku. Zagrałyśmy najlepiej jak potrafimy, ale niestety to dziś nie wystarczyło.

Wadim Kirjanow (trener reprezentacji Rosji): – Nie jesteśmy niestety w najlepszej ósemce turnieju, pierwsza runda nie potoczyła się tak, jakbyśmy tego chcieli. Nie było nam łatwo się z tym pogodzić, ale pomimo tego będziemy robić wszystko, by grać jeszcze lepiej i wygrywać następne mecze.

Alina Jaroszik (kapitan reprezentacji Rosji): – Jestem bardzo zadowolona z naszej gry. To zwycięstwo wiele dla nas znaczy.